Kedim British Shothair Mi? Chartreux Mu? Tekir Kırması Mı?

GunayKH

İlk kez bir kedi sahiplendim. Irkı British shothair soylediler. Fakat kedim pek ona benzemiyor Chartreux'a daha çok benziyor. Kedimin ırkı ile ilgili bana bilgi verebilir misiniz???

7 CEVAP

britishe hiç benzemiyor bildiğiniz gri tüylü tekir bu

seliinkececi

google lenste tarattim british shorthair cikiyor, ikinci olasilik da chartreux cikiyor... Vins belirleme uygulamasinda da mavi rus cikiyor ki bence alakasi yok... bilemedim

seliinkececi

cins***

Bence chartreux çünkü chartreux a british shorthair deyiveriyorlar. O yüzden bence chartreux olabilir. Sağlıklı ömrü olsun :)

GunayKH

Teşekkürler herkese. Aslında cinsinin bir farkı yok sadece beslenme ve bakım için önemli sanırsam ırka göre beslenme ve bakım farklıymış, araştırınca bir sürü bilgi çıkıyor hangisi doğru hangisi yanlış insan bilemiyor.

alabalik32

%100 British Shorthair.

Anonymus179224

Charteuxlar pek yaygın değillerdir aslında, göz rengine bakılırsa Russian Blue ve Korat da olamaz. Resimde pek anlaşılmıyor ama Charteuxlar yüzlerindeki küçük tebessümle ayırt edilebilirler 🙃 Kediniz size gülümser gibi bakıyorsa Charteux. 😁