Kedi Maması

Pelibiii

KEDİM 5 AYLIK VE BÜTÇEM ÇOK KÖTÜ BU NEDENLE ONA PRO LİNE ALABİLİYORUM. SİZİN ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR MAMA VAR MI UCUZ OLARAK (BONACİBO BRİTCARE ROYALCANIN BUNLARI ALAMAM) SİZCE PRO LİNE ZARARLI MIDIR

14 CEVAP

Hoppala

Evet zararlı. Mamaların zararları zaten kısa süreçlerde görünmez. Bu yüzden örneğin, 'market maması alıyorum 1 senedir hiç sıkıntısı yok' demek mantıksızlıktır. Golosi, matisse, cimiao alabilmeniz mümkünse bunlardan birini alın. Yok alamıyorsanız açıkcası benim önerebileceğim bir mama yok. Çünkü proline sınıfındakiler hemen hemen aynı fiyat ve içerik olduklarından ötürü önermenin bir yararı olmaz.

Hoppala

Ayrıca şunuda belirteyim. Golosi 'çok kötü' bir mama değil. Golosi İtalyan firması olup GDO içermeyen bir mamadır. İçeriğinden dolayı önermiyorum fakat çok kötü tabiri yanlış olur. Golosi'ye gelene kadar daha vasat mamalar daha doğrusu mamaya benzer şeyler var :)

Yavru_kedii

Lütfen pro Line kullanmayın rica ediyorum çok sağlıksız kesinlikle bonacibo öneririm hem taze hem de uygun fiyatlı durumunuz duzelince BOZİTA profine gibi MAMALARA geçebilirsiniz
Neden bonacibo alamıyorsunuz? Ki 15 kilosu 75 TL tabi kuzu etlisi 100 TL hemen uygun fiyatlı MAMALARA bakacağım ama bence bonacibo kullanın kucho ya da kennel diyeceğim ama onlarında yavru maması yok bir de şunu imzalarsaniz sevinirim
https://www.change.org/p/kedi-ve-köpek-mamalarında-kdv-indirilsin

Yavru_kedii

http://urun.************.com/evcil-hayvan/bonacibo-puppy-lamb-kuzulu-yavru-kopek-mama-1-kg-acik-261040634

http://urun.************.com/evcil-hayvan/bosch-junior-lamb-kuzulu-yavru-kopek-mamasi-1-kg-acik-256680050

http://urun.************.com/evcil-hayvan/la-vital-maxi-puppy-buyuk-irk-yavru-kuzulu-kopek-mamasi-3-kg-lavital-268571189

Geçici süreliğine kullanabileceğiniz prolinedan çok üstün MAMALAR bunlar LÜTFEN tek tek linklere bakın

Yavru_kedii

Çok özür dilerim ben yavru köpek fotoğrafı görünce öyle yaptım aslında başlığı da okudum ama kusura bakmayın dalgınlığıma geldi:(
Aslında 3 kilogram Bonacibo 30 TL kargo ücretleri 40 TL falan sizin kedinize 1.5 ay gider neden bonacibo alamıyorsunuz ki? Proline 3 kg 25 TL ve KALİTESİZ ama bonacibo öyle değil 3 kilosu 30 TL 5-10 TL kargo ücreti ekleseniz çok iyi olur aslında:/

Yavru_kedii

http://urun.************.com/evcil-hayvan/pro-choice-kuzulu-yavru-kedi-mamasi-1-kg-acik-251264384#

http://urun.************.com/evcil-hayvan/brit-premium-kitten-taze-tavuk-etli-yavru-kedi-mamasi-1-kg-acik-269398742

http://www.***********.com/la-vital-cat-kitten-salmon-somonlu-yavru-kedi-mamasi-1-1-kg-p-PTAN800103846

http://www.***********.com/prochoice-pro-38-kuzulu-pirincli-yavru-kedi-kuru-mama-2kg-p-PTBR8681465601074

http://www.***********.com/matisse-kitten-kuru-1-5-kg-yavru-kedi-mamasi-p-PTFAR8010276016089

http://www.***********.com/iams-cat-kitten-junior-chicken-tavuklu-yavru-kedi-kuru-mamasi-2-55-kg-p-PTVET41

Bu linkteki mamalar dışında başka mamalar almayın lütfen bunların hepsi uzun vadede kullanabileceğiniz mamalar sağlıksız değiller o kadar da çok

Bonacibo kullanmayın üriner sistem için bir çok sorun yaratıyor.
GOLOSİ öneririm hem ucuz hemde bonacibo dan kat kat kaliteli bir mama.

Pelibiii

golosi 1,5 kilosu 30 tl ve ben bunu veremem diyorum

Lynda

Bütçeniz el vermiyorsa proline a devam edin, haftada bir yumurta haşlayın.
Kedi ciğerini yağsız olarak kavurun ,bir bardak su ekleyin kaynatın. Ilıtıp verin. Yaş mama olmuş onun için. Tuzsuz lor peyniri veya yoğurt verebilirsiniz.

Lynda

Kuru mama olarak reflekste aynı fiyatlarda proline ile , değerleri biraz daha iyi , onu da düşünebilirsiniz.

tika_waylan

Arada tavuk ve biraz kabak pirinc haslayip robottan gecirin surekli olmamak kaydiyla ciger haslayabilirsiniz fazlasi zarar. Haftda bir yumurta haslayin. Ya bu sekilde daha uygunagelir. Ama disleri icin kaliteli kuru mama sart o sebeple bu sekilde ekonomik hale getirebilirsiniz. Bonacibo ucuz aslinda, Micho da ucuz ben sokak kedilerine veriyorum.
Ucuz olsun diye acik mama almayin.
Pro plan Royal Canin Hills 400+400leri ucuza geliyor onlara da bir bakin hesaplayin. Bircok kisi Royal Canin Pro Plan onermiyor ama ben bir altrnatif olarak eger uyguna bulursaniz diye yazdim kampanya olabiliyor

aycacetin2472

Bn sokak kedilerine reflex aliyorum bi ara bnde kullanmistim sorun yasamadim yengemde kedisine reflex kullaniyor. Sknti olmadi. Alabilirsiniz

ilknrdaisy

Kedimi ilk sahiplendigimde mama konusunda bu kadar tecrübem yoktu ve sokak kedileride yiyor benim kedime ne olabilir ki diyordum. 1.5 yıl sonra kedimin idrarinda kan farkettim ve veterinere götürdüm. Sirf cahilligimden bu bana 300 tl ye ve kedimin sagligina zarar verdi. Ve kedim artık royal canın bobrekler için olan veteriner mamasını tüketiyor bu da 3 kilosu 135 tl olan bir mama. Ben ögrenciyim kedimin bütün ihtiyaclarini kendim karsiliyorum. Maddi yetersizlikleri emin olun biliyorum ancak 1. Ağızdan tecrübe olarak konuşuyorum, ben bonacibo kullaniyordum ya da bazen diğer acik mamaları, maddi yetersizlik yüzünden kedilerinize bu mamayi alirsaniz ileride cok sağlık sorunuyla karsilasip cok daha ciddi paralar ödeyeceksiniz.. Ben artık kendime hic bir kiyafet ya da yiyecegimin fazlasını almiyorum sadece kedime harciyorum. Yanlış anlamayın çünkü aynisini yaşadım :)

golosi kullanmayın çok kötü bir mamaa