Kedim Dışarı Çıkmak İstiyor

Cansulevcan

Merhaba kedimi 10.10.16 da soğuktan buz tutmak üzreyken bulmuştum. Yaklaşık olarak şuan 6-7aylık civarı. Dişleri felan düştü yenisi çıktı. Erkek tekir kedi. Hiç bir zaman çok uysal olmadı oyunları hep ısırmalı. Ama olsun ben katlanıyorum. Yalnız şu Marttan itibaren sokak kapısında miyavlıyor. Kızgınlık oldugunu sanmıyorum sağa sola sperm birakmadi yada biz görmedik. Yani 3 . katta oturuyoruz bahçeye bıraksam geri gelemez diye korkuyorum veya diger kedilerden dayak yer hatta araba bile çarpabilir. Çok üzgünüm evin içinde tutarak ona eziyet mi ediyorum düşüncesi bile geçiyor kafamdan. Hiç bir şeyinide eksik etmiyorum. Ne yapmalıyım ?

9 CEVAP

Tuba1

Şuan dönemsel olabilir bence salmayın ama kolay gelsin :/

Duman14

Tasma takın dışarı çıksın bizimkide çok istiyordu bir çıkardım korktu bir dahada istemedi :)

tika_waylan

Tasma ise yaramayabilir bazi kedielr gezmeyi sevmiyormus tasmayla agaca falab cikmaya calisiyorlarmis. Bir arkadasinizda gogus tasmasi varsa denemek icin alin isterseniz gezdirin. Baktiniz hosuna gidiyor kendiniz alirsiniz yoksa bosa masraf olabilir.
Ya sperm biraksa cok kokar anlarsiniz gizli birakmis olamaz 7 aylik erkek kedi icin erken sanki kizginlik benimki 9 aylik yeni yeni giriyor sanirim emin de olamadim gerci ama.

Cansulevcan

Çok teşekkür ediyorum. Maalesef çevremde yardım isteyebileceğim birisi yok. O yüzden petlebiden sipariş verdim 87 liraya. Oğlum için değer zaten sadece ona çalışıyorum onun ihtiyaçları için :(

tika_waylan

Kedisiyle dag bayir gezenler var
Surdan inceleyebilirsiniz http://www.adventurecats.org/
Ben acikcasi kendi kedimi dusunemiyorum ama olsa cok guzel olurdu belki de alistirmak lazim. İnstagram adresi : https://www.instagram.com/adventurecatsorg/
Tabi biz simdilik bahcede mahallede gezdirsek yeterli bol sans.

Cansulevcan

Yok yok asla bırakamam sanırım bu konuyu biraz daha araştırmak istedim ama imkanı yok bırakamam. Göğüs tasması alır gezdiririm gece gündüz gerekirse :(

Cansulevcan

Tek başına bırakamam ki en iyisi göğüs taşması takıp gezdirmek tehlikesiz yöntem

Duman14

Bende zaten çıktım onunla dışarıyı görünce korktu zaten

Lynda

Kedi alışırsa dışarıya , evi otel olarak kullanır. Korkman gereken diğer kediler değil insanlar. Çocuğundan, gencine, yaşlısına eziyet eden çok kişi var . Evde tutmanı tavsiye ederim.