İdrar Yolu Enfeksiyonu

aysekulak

merhaba bu sabah kedim cisini yaparken cok zorlandı yatagıma geliyor cisini yapmayı bekliyodu resmen bir iki damla yapabiliyordu anca kumunda yarım saat bekledi 5-6 damla anca yapabildi veterinere götürdüm antibiyotik ve agrı kesici yaptı bugün yapmazsa yarın gel kan ve rontgen cekelim dedi eve geldiğimizde yaptı baya cisini ama bidaha yapmadı enerjisi istahı yerinde yarın tekrar götürmeli miyim ek olarak ne yapayım cabuk iyilesmesi icin onerebileceginiz bir sey var mı

7 CEVAP

Miminimi

Benim kedim de 2 defa böyle oldu. Birinde 1 antibiyotik hap 2 idrar söktürücü şurup verdiler. 2 yıl normale döndü. Daha sonra tekrar oldu ve kan geldi. Tekrar veterinere gittik. 2 antibiyotik iğne yapıldı. Bir haftalık antibiyotik şurup ve tekrar idrar söktürücü şurup verildi. Bir de advance idrar yolu için mama verildi. Ve şimdi yeniden normal. İlaç tedavisi devam ediyorsa sonunda geçer. Fakat hala idrar yapamama sorunu varsa tekrar götürün. Çünkü yapamadığı için etrafa yapmaya ve damla olsa da tutamamaya başlayabilir.

serpilbiyik

kediniz büyük ihtimalle kısır ve erkek. 2 sene önce benim kedimde de olmuştu ve maalesef onu kaybettik. antibiyotik tedavisi başlatılmalı ve magnezyum oranı düşük kısır mama kullanılmalı

aysekulak

fotoğrafı yanlışlıkla koydum o fotoğraf sabah yarım saat bekleyip anca yaptığı dıskısı

Maumau

Soğuk zeminde yatmasına çok izin vermeyin. İyileşir

Anonymus944867

bende de aynı semptomlar göründü (biraz daha hafif) 2 gün bol su ve yaş mama tükettirdim bolca gözlemledim kendi kendine geçti geçmese direk vet e gidicektim

serpilbiyik

kediniz büyük ihtimalle kısır ve erkek. 2 sene önce benim kedimde de olmuştu ve maalesef onu kaybettik. antibiyotik tedavisi başlatılmalı ve magnezyum oranı düşük kısır mama kullanılmalı

Ayseenur10

Urinary mama kullanmalısınız, normalde ultrasonla bakıp kum mu oluşmuş taş mı görülmeliydi. Kanda da büyük ihtimalle protein oranı yüksek çıkar. Üriner reçeteli mama alma şansınız varsa alın su tüketimini arttırın