2 Aylık Chow Chowumun Isırması

frknacar

Arkadaşlar merhabalar. 2 aylık chow chowum ayağımızı elimizi paçamızı ısırıyor kızma da kızamıyoruz ama acıtıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz burnuna poposuna ufak dokunuyoruz vuruyormuş gibi hayır diyoruz hırlıyor, 3.kere deyişimizde bırakıyor ama bu böyle ne kadar devam eder ? Ya da yapmaması için kesin bir yol var mıdır ?

6 CEVAP

Duman14

Siz köpeğinize tek bir odada bakıyordunuz değil mi?? Yoksa karıştırdım mı başka biriyle

Yavru_kedii

Hatalar
Hayvanı satın almak (annesinin karakter özelliğini bilmediğiniz bir yavruyu almak ve eşya gibi SATIN almak!)
Köpeğe liderlik kuramamak (popoya vurarak olmaz sesiniz kararlı olması gerekir)
Köpeğe küçük alanda bakmak (Hayvan evin içinde özgürce koşup oynamalı
Hayvanı dışarı çıkartmak (profil fotoğrafında öyle görünüyor fotoğraf çekmek için bile olsa 3 aylıktan önce yavru köpek dışarı çıkmaz!)
Ben bile 13 yaşında 2 yaşındaki bir kangalı annemin yardımı olmadan eğitttim,sizde başarabilirsiniz

frknacar

Evet odada besliyordum yorumlardan sonra açtım evi daha iyiyiz sosyal anlamda, arada sırada ısırıyor zaten zamanla geçer dedi veterinerim. Dışarı da bir kere çıkarmıştım gene bilmediğimden dolayı, şimdi aşılarının bitmesini bekliyorum. Yorumlarınız için teşekkürler.

anlkarakus

aynı sorun bende de vardı. dişleri kaşınıyor. plastik oyuncaklar(parçalanmayacak şekilde) alabilirsin. beya diş kaşıması için büyük kuru deriler var. onlarla sorun çözüldü. şu an ne beni ne de evdeki her hangi bir yeri kemirmiyor ısırmıyor.

hala devam ederse yüksek sesle HAYIR dediğin zaman duruyor. biraz sana bağlı. poposuna vurarak alıştırma. yüksek sesle alıştırırsan uzağında bile olsan duruyor.

Havanese_Siri

Benim ki de ısırıyor 2 aylık

köpeğiniz daha çok küçük benimki 6aylık olana kadar sürekli ısırıyordu onu dişleri kaşındığı için ve oyun olarak algıladıkları için yapıyorlar büyüdükçe kendi kendine vazgeçer birşey yapmanıza gerek yok sadece ısırdığında onaylamayın tepki vermeyin yeter