Kedime İkinci Mama

tomrishatun

Kedime riyal canın kısırlaştırilmis tavuklu mama veriyorum yanında balıklı mama da vermek istiyorum bunun bir zararı olur mu?

4 CEVAP

Şu forumda artık mama sınırlaması yapmayı bırakın artık şu mama kaliteli bu mama kötü diye bir şey yok çok hasta sahibim var royal canin kullanıp memnun kalan bir ton hasta sahibim var nd orijen acana kullanıp memnun kalmayan . Mamalar tamamen kişiye özeldir bazılarına yarar bazılarına yaramaz daha çok merak eden var ise özelden yazabilirim yada önce ki bu konuyla ilgili açılmış sorularda cevaplarımı okuyabilir artık uzun uza yazmayacağım ayrıca şunu söyliyim 15 20 çeşit mama var kliniğimde yok şu mamayı satıyorsunuz onu savunuyorsunuz falan diye bir şey de yok. kendi hayvanlarımda var kullanmadığım bir etki görmediğim mamayı kimseye de önermiyorum.

Yavru_kedii

ROYAL canın sağlıksızdır mamanizi kullanmayı acilen bırakın

tomrishatun

Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu

Yavru_kedii

Bir mamada
Soya
Tahıl
mısır
Şeker pancarı
Hayvansal yağ
Şeker pancarı posası
BULUNMAMALIDIR tek tek açıklayayim bu arada sinirlenmenize gerek yok ben sadece uyardım ROYAL CANİN Hills PROPLAN gerçeklerini okumadınız mı?
Her ne ise
Soya oldukça KALİTESİZ ve bağırsakları bozan bir maddedir (tüm MAMALAR için geçerlidir)
Tahıl
Maliyeti kısıtlamak ve sindirimi zor olan maddelerdir? Köpek=kurt siz hiç kurtları buğday yerken gördünüz duydunuz ya da okudunuz mu?
Mısır
Sindirimi zorlaştıran bir maddedir glüteni hayvanlara zararlı üstelik insanlara zararlı olan bir maddeyi petlerimize Nasil yedirebiliriz?
Şeker pancarı ve posası
Otobur çiftçilerin ürettiği gereksiz bir şey ayrıca sindirimi zorlaştırır
HAYVANSAL yağ
Hiç acana orijen n&D'de bu maddeyi duydunuz mu?hayır içeriğine bakabilirsiniz herhangi bir alışveriş sitesinden
HAYVANSAL yağ hayvanın heryerinden yapılıyor
Gaga tüy ayak gibi afedersiniz ama iğrenç yerlerden yapılıyor
Siz petinize böyle bir şeyi yediriyorsunuz? Ha ama 13 yaşındaki bir kız yüzünden muhteşem kaliteli mamamı mı değiştireceğim diyorsanız buyrun su forumu okuyun ve lütfen forumların her cevabını okuyun
http://www.mihav.com/forum/kedi-beslenmesi/royal-canin-kitten-nasil-bir-mama-41823/
Sonra da su kaynakları okuyun
https://forum.paticik.com/read.php?22,6911359
https://sevgilikopegim.com/2015/06/21/kopek-mamalarinin-ardindaki-korkutucu-gercek/
http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com.tr/2013/05/kuru-mamalar-4-royal-canin.html
http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com.tr/2013/05/kuru-mama-seciminde-dikkat-edilmesi.html