Japon Balıklarına Yanlışlıkla Fazla Yem Verdim, Ölürler Mi?

iamAley

Merhabalar,
Komşumuz bugün bize iki tane japon balığı verdi, fanus içerisinde. Ekteki fotoğraftaki yemden 2 tane vermem gerekiyormuş, her birine birer tane şeklinde ama ben kutuda 2-3 dakika yiyecekleri kadar yazısını okuyunca 5-10 tane verdim. Korkuyorum, emanetler. Kesin ölürler mi? Yapabileceğim bir şey var mı? İlk defa yemek aşımı oluyor ayrıca.

2 CEVAP

Mehmetkr

5 tane ise sıkıntı olmaz 10 tane ise ölürler

Aylintas

Sıkıntı olmaz 1 defadan yarın aç bırakın hiç yem atmayın. Japonların sindirim sistemi yavaş olduğu için ben haftada 1 aç bırakıyorum ve 3 balığıma taneyle değil göz kararıyla veriyorum yemi bir tutam şeklinde. 3 yıldır hayattalar :)