Mutlaka Yapılması Gereken Aşılar Sizce Hangileri?

sndbg

Merhaba,

  1. Yetişkin ev kedilerinde sizce hangi aşılar olmazsa olmaz? Karma ve iç-dış parazit tedavisi yeterli mi? Yoksa kuduz, lösemi vs de mutlaka yapılmalı mı?

  2. Hamile kedimiz ilk doğumunu 1-2 hafta içinde yapacak inşallah. Yavruları ilk ne kadarlık olduklarında vet'e götürmek gerekir? Hangi aşılar?

Teşekkürler

4 CEVAP

cansuozdmr

genclik asisi cok onemli aslinda hepsi birbirinden onemli

Yavru_kedii

Tabiikide tüm aşıları yaptırmalı, masraftan kaçınmamalısınız
Bunu veterinere sormalisiniz burada doğru bir bilgi alabileceğinizi zannetmem

Merhaba evden dışarıya çıkmıyorsa kediniz lösemi aşısına gerek yok . Aşılar hayat sigortamızdır. İç dış kuduz karma aşılarınızı mutlaka yaptırmalısınız. yavrucaklara ise 2 aylıkken iç ve dış parazit ile başlayınız. daha sonra sırasıyla 2 karma 3.5 aylık dan sonra kuduz yaptırınız.

sndbg

Teşekkürler mehmet bey