Evde Yavru Köpek Maması Tarifi

Havanese_Siri

Bildiği küçük ırkların yiyebileceği yavru köpek maması tarifi olan varsa yazabilir mi?

5 CEVAP

Havanese_Siri

gerek kalmadı kendi mükemmel tarifimi oluşturdum ırk standartlarının altındayken inanılmaz derecede büyüme hızı arttı ama yine de uğraştığınız için teşekkür ederim

cute_catTR

Malzemeler

Ufak parçalara bölünmüş bir parça ciğer
1 adet sarımsak tozu
1 fincan çekilmiş yulaf
1 adet dilimlenmiş havuç
1 adet küçük parçalar halinde doğranmış pırasa
1 adet dilimlenmiş patates
Mamanın Hazırlanışı:
Çok sert olmayacak şekilde ciğeri pişene kadar kızartın,
Sarımsak tozunu karıştırın,
Havuç, pırasa ve patatesi iyice kaynattıktan sonra güzelce süzün,
Diğer malzemeler ile birlikte bu süzülen malzemelerin tümünü karıştırın,
Servis yapana kadar hava almayacak şekilde bir dolapta bekletin,
Eğer elinizin altında tavuk yada et suyu varsa bir miktar katabilirsiniz.

cute_catTR

Malzemeler
2 kilo dövülmüş tavuk veya hindi eti,
1 kilo hazır konserve fasulye,
1 kilo fresh sebze(mısır, havuç, bezelye, taze fasulye),
4 fincan pirinç( 1 fincanı ayrılacak),
2 fincan yulaf,
2 fincan süzme peynir (yağ oranı %2),
4 yumurta,
½ fincan tane buğday,
½ fincan kuru maya,
4 diş sarımsak

Mamanın Hazırlanışı
Pirinci ve yulafı haşlayıp soğumaya bırakın,
Bütün malzemeleri olabildiğince eşit karıştırın,
12.5x 18.5lik bir pişirme kabını yağlayın ve karışımı içine yayın,
350 derecede 90 dakika pişirin. Soğutun. 32 parçaya ayırın,
Her bir parçayı streç filmle sararak veya küçük poşetler içine koyarak dondurun.

cute_catTR

2 kilo sebze (zararlı sebzeler haricinde)
1,5 kilo dana eti yada tavuk veya hindi eti
250 gram pirinç

Mamanın Hazırlanışı
Sebzeleri üzerine çok az su ekleyerek düdüklü tencerede 10 dakika pişirin,
Pişen sebzeleri blendırdan güzelce geçirin,
Eti başka bir tencerede çok fazla kaynatmadan pişirin (en fazla 5 dakika)
Etin suyunu dökmeden piriçleri pişirin,
En son olarak tümünü harman ederek belli aralıklarla köpeğinize yedirecek şekilde buz dolabınızda saklayın

cute_catTR

1 kutu süt tozu ve ona tekamül edecek kadar kaynamış su,
1 yumurta sarısı,
1 çorba kaşığı şeker,
1 çay kaşığı limon suyu

Mamanın Hazırlanışı
Bu karışım hazırlandıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve mama saatlerinde azar azar ısıtılarak verilmelidir. Besleme biberon, damlalık veya plastik şırınga ile yapılabilir