2. Kediyi Sahiplendirmeli Miyim?

BanuYuzgec

Merhaba arkadaşlar daha önce de konu açmıştım ama henüz bir çözüm bulamadım. Tekrar kısaca anlatmak istiyorum. 3,5 yaşında dişi bir kedim var. Uzun zamandır 2. kediyi istiyordum ama annemi ikna edemediğimden ve kedim travmatik çok ürkek aynı zamanda da saldırgan bir kedi olduğundan cesaret edememiştim. 2 ay önce işyerimde annesiz bulduğum 1,5 aylık erkek kediyi eve almak zorunda kaldım ve alıştırma süreçlerini uyguladık. Üstüne de veteriner hekimimizin tavsiyesiyle kot bayoun adlı ilacı kullandık. Dişi kedim ilk zamanlar korkusundan kaynaklı çok saldırgan tutum sergiledi erkek yavruya ve sürekli dövdü sakinleştirici ilaçta fayda etmedi. Son günlerde ise yavru kedi büyümeye başladığından dişi kedimi kovalamaya ve daha çok korkmasına sebep olmaya başladı. Dişi kedime hiç huzur vermiyor artık sürekli peşinde mama yerken bile huzursuz kedim hep tetikte yavru da hep peşinde. Yavru da artık dayaktan kaçmıyor ve karşılık veriyor. Dişi kedimin mutsuzluğuna dayanamıyorum ve iyice travmatik bir hal almasından korkuyorum. Yavru kediye yuva aramayı düşünmeye başladım. Fikirlerinize ihtiyacım var. İkisi içinde iyi olanı yapmak istiyorum tabi ama dediğim gibi dişi kedimin durumu hassas.

2 CEVAP

gayelise

erkek kedi çok küçük olduğu icin surekli oyun peşinde bu yüzden korkutuyor evdeki durumu siz daha iyi gözlemleyip anlarsınız tabi de eğer çok ciddi bir problem yoksa birkaç zaman daha geçse alışır belki cunku evde iki kedi her açıdan iyi hem sıkılmaz birlikte olurlar ama dediğim gibi aralarındaki sorun çok aşırıya kacmadigi sürece idare edebildiginiz kadar idare edin belki biraz daha zamana ihtiyaçları vardır

BanuYuzgec

Teşekkür ederim cevap için. Bir taraftan da pet psikoloğu araştırmaya başladım umarım gerek kalmaz sahiplendirmeye