Kedim Sürekli Saçma Sapan Yerlere Tuvaletini Yapıyo

Sovan

Normalde kumu pislendiğinde kumunun yanıns yapardı tuvaletini bizde değişirdik kumunu 2-3 haftadır her yere yapar oldu kumu temiz olmasına rağmen ve heryeri temizlememize rağmen son 4-5 gündür daha çok yapmaya başladı odalara mutfağa heryere yapıyo sanırım sadece büyük tuvaletini kumuna yapıyo kısırlaştırıldı 4ay oluyo kızgınlık döneminde şuan ama daha önce hiç böyle yapmamıştı acaba veterinere götürmelimiyim bi hastalığımı varki diye korktum dedim acaba tuvaletinimi tutamıyo ama bilemedim ne yapmalıyım

7 CEVAP

Kısırlaştırılmış kedi maması kullanmalısınız, şimdiye kadar öyle yaptınız degil mı ?

tika_waylan

Veterinere giturun kisirlastirildigi halde koku birakabilir mi? Ama bu koku birakma degil cis yapma. Belki bir seye stres yapti ondan olabilir kumunun markasini mi degi st oridniz sevmedi mi?
Bence mutlaka veterinere goturun. İnsallah onemli bir sey degil gecici bir durumdur.

Minnak53

Bi sitede okumuştum kumda değişiklik olunca yada tuvaletini başka bir yere mi götürdünüz bu gibi durumlarda yapıyorlarmış ama başına gelen varsa yazar umarım cevap gelmez ise yinede doktorunuza danışmanızda fayda var geçmiş olsun :(

Sovan

Kumunun yerini değişmedim de kumunun markasını değiştirdim ama büyük tuvaletini yapıp küçük tuvaletini başka yere yapması çok garip geldi yani ondan olsa hiç yapmazdı heralde? Bilemedim
Kedim dişi bu arada

mhtpyldz

Merhaba , kedinizin bir rahatsizligi olabilir , idrar yoluyla alakali sorun yasadiklarinda cisini baska yerlere yapabiliyorlar malesef ki .veterinire goturmenizi tavsiye ederim :/

Sovan

Benimde bugün aklıma geldi böyle bir şey Teşekkürler

ilknrdaisy

Bizim en büyük hatamız kisirlastirdiktan sonra (ki 2 ay süreç) kisirlastirilmis mama kullanmamamiz oldu. Boyle her yere cisini yapmaya başlamıştı ki kan gördük. Belki de rahatsızlığını dile getirmek için yapıyordur. Bizimkisinin idrar yollarinda sorun vardi şükür iyileşti. Çişinin rengine falan bakın ve veterinerinize goturun, insallah bir saglik sorunu yoktur ve bu problemide kolayca atlatirsiniz:)