Köpeğim Hep Uyuyor

talhakbyk

MERHABA
KÖPEĞİM BADEMİ 1 HAFTA ÖNCE SAHİPLENMİŞTİK AŞILARINI VS.. HERŞEYİNİ YAPTIRDIK.KÖPEK 1 HAFTADIR DÜKKANA ALIŞTI OTUR KALK PATİ VER TUVALET EĞİTİMİNİ FELAN ÖNCEDEN BİLİYORDU.NEYSE KÖPEĞİM HEP UYUYOR YATIYOR GEZMEYE ÇIKARTIYORUM ARA SIRA DÜKKANA GİTMEK İSTİYOR HEMEN KORKUYOR NORMALDE GOLDENLAR HEP OYUN İSTEYEN KÖPEKLERMİŞ AMA BENİM KÖPEĞİM HİÇ OYNAMIYOR BEN ZORLA KALDIRMAYA ÇALISIYORUM ÖYLE KALKIYOR ONDADA MAMASINI YİYİP SUYUNU İÇİP GERİ YATIYOR VETERİNERE GÖTÜRDÜK Bİ SAĞLIK SORUNU YOK DEDİ.LÜTFEN YARDIM EDİN KÖPEĞİMİ DIŞARIYA KARŞI NASIL SOSYALLEŞTİRİRİM BİDE KÖPEĞİMİ KİM ÇAĞIRSA HEP GİDİYOR ÇALINIR DİYE KORKUYORUM DÜKKANDA DURUYORDA GİNEDE TUVALETİNİ YAPMAYA GİTTİĞİNDE FELAN

9 CEVAP

Lynda

Daha bir haftadir yaninizdaymis , alışması için zaman verin ona. Farklı bir yerde sonuçta hemen adapte olamaz ki. Sağlık sıkıntısı yoksa zamanla aşacaktır

Lynda

Daha önce dişi golden baktım . Eve hırsız girse sevdirirdi kendini :) goldenler oldukça oyuncu ve cana yakınlar . Sabırlı ol ve çok vakit geçir onunla . Bağlılık emek istiyor .Uzun süre yalnız da bırakmayın , terkettigini düşünebilir :/

talhakbyk

yokmu cevap yazan ?

talhakbyk

kaç günden alışır mesela ? bide ben internet cafede çalışıyorum köpeğim sabah aksam orda kalıyor internet cafeye kulube aldık orda kalıyor. yemeğini suyunu vb.. herşeyini ben veriyorum ama internet cafeye gelen gidenler köpeği seviyor olabildiğince uzak tutmaya çalıyorum onlara felan alışmaz yani demi ?

talhakbyk

yok sadece aksam 11den sabah 8.30 kadar yalnız kalıyor dükkanda duruyor sıkıntı olurmu ?

nildogcat

Ben kedimi 1 saat bile yalnız bırakmaya kıyamazken.Siz o meleği nasıl 11'den 8.30'a kadar yalnız bırakıyorsunuz cidden anlamıyorum...Biraz empati kurun onunla lütfen.

Lynda

Guvenliyse, dışardan biri zarar vermezse, bi süre sonra duzenine alışır. Ama güvenliği sağlayın. Ornegin dışardan birileri zararlı yiyecek vermesin veya kopegi almaya kalkmasn.

talhakbyk

yok dükkan felan kesinlikle güvenlikli hemen kalorefierin yanında kulubesi var zaten kesinlikle zaten dükkan girişinede uyarılar astım 3 tane köpeğe yiyecek vermeyiniz diye zaten dükkanda hep yanımda duruyor

Lynda

Alanı geniş değilmi , rahat hareket edebileceği genişlikte olsun.
Hayvanları sevmeyen kötü niyetli , sirf sesi cikiyor diye zehirleyen insanlar var :(

İlgisini çeken oyuncaklar bulup oyna , ödül mamaları ile ödüllendir. Umarım kısa sürede keyfi yerine gelir .