Yavrum Ve Uyuma Alışkanlığı

frknacar

Arkadaşlar 3 haftadır evdeyiz yavru çin aslanımla aşılar bitsin dışarı cıkmaya başlıcaz yalnız evde beslediğimden uyuma alışkanlığı kazandırmam gerek salonda kapının önünde yere yatıp uyuyor hep odasına alıştıramadım bir türlü nasıl bir çözüm önerirsiniz düzenli uykusu ve yerinde uyuması için ?

1 CEVAP

Şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz: Köpeğiniz yatağına gittiğinde onu sevip ödüllendirin, uyku saatlerini belirleyin, köpekler günde ortalama olarak 10,5 saat uyusa da yavru köpeklerin uyku ihtiyacı daha fazladır, uyuma saati geldiğinde 'yatağına git' ya da 'iyi geceler' gibi bir komut söyleyin böylece köpeğiniz artık uyuması gerektiğini anlayacak.