Kedim Çok Koşturunca Dili Dışarda Nefes Alıyor?

AlacaHurrem

Merhaba, yavru kedim 5 aylık olmak üzere. Biraz koşuşturduktan sonra tıpkı köpekler gibi dili dışarıda hızlı hızlı nefes alıyor. Normalde dili açık pembeyken koşturduğu için olsa gerek kırmızıya dönüyor. Görüntü çok sevimli ancak acaba akciğerlerinde sorun mu var diye düşünmekten de kendimi alakoyamıyorum. 2 ay kadar önce geçirdiği bir hastalık için röntgen çekilmişti, böyle bir sorun olsaydı vet söylerdi diye tahmin ediyorum. Sizin kedileriniz de böyle mi :( Büyük kedimde hiç görmedim böyle bir şey..

3 CEVAP

AlacaHurrem

Çok sağolun, sağlıklı herhangi bir sorunu yok. Yiyor içiyor koşturuyor.. Tek sorun koşturduğunda dili dışarda nefes alması..

Yavru_kedii

Normal hergun izlediğim kedi videolarında da görüyorum ama sizin için araştırayım:)

Yavru_kedii

Merak etmeyin gayet normal yani kediniz sağlıklı ise?
https://eksisozluk.com/dili-disarida-kedi--2241757
Çünkü ruh sağlığı ve susuzluktan da olabilirmiş ya da yorgunluk GİBİ