Kedim Tuvaletini Yapmiyor

Nopain

Kedinin daha üç saat önce sahiplendim. Ancak şimdiye kadar tuvaletini yapmadı bu normal mi

5 CEVAP

Duman14

Tuvaletinin yerini gösterin patilerini kuma sürtün yada elinize alın götürün onun dışında dokunmayın sizi ve evi keşfetsin ilk gelen kedilerde normal bu yapmazssa bile gece yapar büyik ihtimal kumuna bakın hala yapmamışsa veterinere götürün kabız olabilir ama en büyük ihtimal strestir

Benim kız ertesi gün yapmıştı endişelenmenize gerek yok

ecert

Çok normal ilk günlerde çok ürkek oluyorlar. Benim kedime arkadaşım kum eğitimi vermişti buna rağmen benim evime gelince kuma gitmeye bile çekiniyordu, ben kumun üstüne koyuyordum anında kaçıyordu. Siz sadece kumun yerini öğretin ve yerini değiştirmeyin alışacaktır :)

Israrcı bı şekilde kumunun içine bırakın defalarca ve defalarca, patilerini tutun ve kumunu eşeleyin. Boyle yaparsanız büyük ihtimalle Sabah uyandığınızda sizin için kumuna bir sürpriz bırakıcaktır. :)

yanik_kedi

Patilerini kuma sürün bi süre sonra içgüdüsel olarak kuma yapmaya alışacaktır yeni geldiği için bu sorun mevcut benim kedim de ilk geldiği gün ne yemek yedi ne tuvalate geçti ertesi günü tuvaletini de yaptı yemeğini de yedi kolay gelsin :)