Kısırlaştırma Sonrası Fıtık

elifemekci

Dişi kedimi 29 Aralık günü kısırlaştırdım. Operasyon sorunsuzdu, estetik dikiş yapıldı. Yakalık falan da takılmadı. Kedim aşırı hızlı bir şekilde toparladı oradan oraya koşup duruyor 2. Günden beri. Tek dikişle tutturulmuş bir sargı bezi vardı hekimimiz onu da 5. günde çıkardı. Operasyonun yapıldığı bölgede tüylerinin tıraşlı kısmında böyle bir şişlik fark ettik. Ödem olabilir tabii ki kesi olduğundan dolayı ama bana fazla çıkıntılı geldi ve tam sert de değil gibi. Veteriner hekimimize fotoğrafları attık kendisi de kastaki ödemden olabileceğini söyledi, endişelenmemize ve getirmemize gerek olmadığını söyledi. Kısırlaştırma ameliyatı sonrası dişi kedide fıtık sorunu yaşayan oldu mu? Kedimin ağrısı falan yok aşırı da hareketli. Dokununca da ayrıca bir tepki vermiyor. Veterinerimize göstermeye gideceğiz sanırım yine de ama sizlerden de fikir almak istedim. Fotoğraf yüklüyorum

15 CEVAP

gayelise

Benim dişi kedim de4 gün önce kisirlasti sanki onda da öyle gibi daha dikişleri yeni ama ilk güne göre daha sis geldi bana da ama zamanla geçer sanırım veteriner bir sorun olduğunu söylemedi çünkü

Betulb97

Aynısı, hatta daha büyüğü -yaklasik ceviz kadar- bizim de başımıza geldi, yemesinde icmesinde hareketliliğinde bir problem yoktu ve zamanla yavaş bir şekilde indi. Şu an sorunsuz ✨ dediğiniz gibi benim kedim de ameliyattan sonra çok çabuk toparlamis hemen oyun istemişti sanırım hareketlilik sebep oluyor. İçiniz rahat etmiyorsa bir veterinere götürebilirsiniz fazla biriken ödemi şırınga ile çektiklerini duymuştum

caglaauzun

Aynısı bizde de oldu ve bir süre sonra kendiliğinden geçti. Endişe etmenize gerek yok bence ama yine de yeme içmesinde bi sorun olursa götürün.

Minikmuezza

Benim kedimdede olmustu.veyeriner ziplatmayin demisti.zamanla inecektir diye dusunuyorum.10 gun sonra ufalmis sonrada tamamen gecmisti

Benim kedimin de aynı şekilde hafif çıkıntılıydı veterinerimiz iç dikişler olduğunu zamanla dikişler eridikçe küçüleceğini söyledi öyle de oldu ama sizinki bir tık fazla şiş gibi fıtık olduğunu sanmıyorum ödem olma ihtimali daha yüksek

elifemekci

Çok teşekkür ederim hepinize, içim rahatladı bir nebze sayenizde 🌸 birkaç gün takip edip küçülme/büyüme var mı diye bakıp götüreceğiz sanırım. Ama bizim kızı yerinde tutmak ne mümkün,ben bunu yazarken bile yataktan yere yerden yatağa maraton yapıyor shdjkdkssl

Lilypad

Elif hanım merhaba, şu an aynı durum benim kedimde de var. O da çok hareketli bir kedi, bugün ameliyattan sonraki 6. Günümüz 2.günden beri hep yaramazlık ve koşturma peşinde, şu an hafif şişlik devam ediyor, veterinerimiz bugün gördü ödem olduğunu ve zamanla geçeceğini söyledi. Sizde süreç nasıl ilerledi?

Gimlihanim

Aynı şekilde bizde de olmuştu. Zamanla geçti. Veterinerimiz de kızımı ameliyat sonrası teslim alırken uyarmıştı. Normal bir durum olduğunu belirtmişti. Geçmiş olsun bu arada 😊

Seneca

Çok normal endişelenmeyin, bizim kedi de 3 hafta önce kısırlaştı şu an o şişlik azaldı ama hala var. Zamanla inecek. Sorun yoksa tepki vermezler zaten bizimkisi de vermiyor.

elifemekci

Çok teşekkür ederim gözlemliyorum dediğiniz gibi yapacağım 👍🏻

Caglagng

Merhaba, operasyon karnının altından yapıldığında bu tarz şişlikler oluyor çoğunlukla, benim kedimin de olmuştu iyileşme şişliği olduğunu söylemişti hekimimiz 1 aydan fazla sürdü geçmesi bazen kalıcıda olabiliyormuş endişenlenmeyin yani

Lilypad

İnşallah benim kızımdaki de zamanla geçer gider. Bazı yerlerde bu şişliklerin fıtık olabileceğini okudum o yüzden endişelendim biraz. Şu an iştahı ve keyfi yerinde, fazlasıyla hareketli çok şükür. O yüzden dediğiniz gibi bir süre daha bekleyip eğer geçmezse tekrar kontrole götürmeyi düşünüyorum. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Warriorsans

Jelibonda da oldu şişlik 3 hafta sonra geçmeye başladı şu an minicik. Bazen çok uzun sürebiliyor inmesi korkmaya gerek yok diye düşünüyorum

orhdoner

Merhaba geçmiş olsun benim dişi kedilerim de oldu sokak ve evde daha sonra zamanla o şişlik gitti merak etmeyin zamanla gidiyor.

Kdrrkrkmz

Merhaba Lilypad aynı durumu bizde yaşıyoruz, çok haraketlilikten oluyor sanırım biz iki kere sıvı çektirdik fakat çok hateketlilikten şişliği inmesine fırsat vermiyor, benim merak ettiğim sizde şuan durumlar nasıl şişlik indimi?