Kedim Mamasını Kırmadan Yiyor!

HilalKaya

Kedim şuan 6.5 aylık ve onu bulduğumda 2.5 aylık civarıydı. İlk başta yaş mama ile besledim. Sonrasında kuru mamaya geçiş yaptığımızda mamasını kırmadan direk yuttuğunu farkettim. Veterinerime sorduğum da normal bir davranış olduğunu söyledi fakat ben bu konuda rahat değilim. Sizlerin de fikrini,bilgisini almak istiyorum ..

2 CEVAP

ilknrdaisy

Ayni sorunu kedim cok açıktiginda bir de kucuk taneli mamaya geçişimde yaşadım, kutunun içinden hepsini su icer gibi yiyordu. Ben çözüm olarak öğününü koyduktan sonra oturdum başına kutudan aldim önüne tek tek koydum, tek tek koyunca kırıp yiyordu. Bir sure başında oturup onu kırmaya alistirirsan duzelecektir. Biraz zaman istiyor :)

HilalKaya

Keşke dediğiniz gibi olsaydı. Ben de tek tek attım ama yine aynı şekilde yutuyor. Herneyse, teşekkür ederim yine de :)