Köpeğimi Yalnız Kalmaya Ve Yerinde Uyumaya Nasıl Alıştırırım?

brtnerzncn

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Köpeğim 4 aylık. Ona bir odayı özellikle ayırdım yemek yiyip uyuması için fakat uyuması için hazırladığım yere değil benim yanıma yatıyor. Yalnız kalmıyor bi kaç kere denedim ama ağlayıp uluyor. Ne yapabilirim?

2 CEVAP

ilk önçe köpeği nereyeyatırmak istosan sende orda yatki senin orda yatını bilsin oraya yatısın bende öle yaptım

GAMZEMETE

Bence yerini bilmesi iyidir. ışığı kapatın kapısını kapatınsonra havlasa da inlese de açmayın. Zaten 15 dk sonra susacak. Biz tam 4 ay yaşadık sabahlara kadar uyuyamadık ( özellikle diş çıkarma döneminde)komşulardan ne şikayetler aldık ama sonunda pes etti iyi geceler diyorum çıkıyorum. Bir de gün içinde enerjisini atması çok önemli aşıları biter bitmez dışarı çıkarın günde bir saat bile gezse hemen uyuyor. Bende yanımda yatsın isterdim pofuduk pofuduk:) ama başka yerde olması seni lider görmesi açısından iyi olabilir hemde biraz kendi kendine takılmayı da öğrenmiş olur