Yaş Mamaları Nasıl Saklıyorsunuz?

Ahmetemind

Kedime kendini sevdirdiği ve taramasına izin verdiği zamanlar yaş mama veriyorum bazen konserve bazen de şu 80-90 gr civarı paket yaş mamalardan veriyorum.Verdikten sonra nasıl saklamalıyım herhangi bir poşete koyup saklamama rağmen yinede kötü kokuyor (kedim bu kokuyu çok seviyor tabii) dolabada koymayı denedim yine çok etkili olmadı ne yapmamı tavsiye edersiniz?

8 CEVAP

pamuk18pamuk

Benim kedim 2-3 seferde bitiriyor zaten ama ben küçük olanlardan alıyorum konserve yerine küçük olan paketlerden tercih edin saklaması daha kolay olur hem de çabuk bitmiş olur.Ben de paketin ağzını açtıktan ve 1 kere koyduktan sonra paketle beraber buzdolabı poşetinin içine koyuyorum ve kokmuyor.

Ahmetemind

Teşekkürler deneyeceğim birazdan

Nayeli

Ben hava almayan bir kap içersinde saklıyorum üç gün veriyorum

Hoppala

Konserve mamalar 1-2 gün içinde bitirilmesi gerekir. Dolayısı ile saklamalık bir durum yok. Yinede hava almasın derseniz konservenin ağzını streç ile kapatabilirsiniz.

AylinAksoy

Buzdolabinda saklıyorum ki sadece günde bir iki tane veriyorum ben konserveyi 3 günde bitirecek kadar çok vermeseniz daha sağlıklı olur gibi :)

Yavru_kedii

Poşete koyun ağzı kapalı şekilde dolapta bekletin maximum 2 gün

Küçük bir saklama kabı işinizi görebilir. Ardından bir poşete koyun saklama kabıyla birlikte.Ve bu şekilde çok rahat saklıyacağinızı düşünüyorum

hazalsenol

Buzdolabında muhafaza ediyorum