Kedime Hangi Mayı Tercih Etmeliyim

Ben Şu Anda 11 aylık kedime royal canin kullanıyorum fakat bazıları önermiyor sizce hangi mama markası en sağlıklı olandır?

9 CEVAP

Duman14

Royal canin bazılarına iyi gelirken bazılarına iyi gelmeyen bir mama mesela İÇERİK BAKIMINDAN İYİ OLAN MAMALARI YAZACAĞIM AMA HER HAYVANA İYİ GELİR YE BİR ŞEY DEMİYORUM acana orijen n&d bozita bunları deneyebilirsiniz her hayvana iyi gelmeyebilir ama içerikleri iyi

yanik_kedi

N&D oldukça kaliteli çok memnunum :)

ilknrdaisy

Mesela benim kedimin bobrek problemi var bir tek royal caninin bobrekler icin olan veteriner mamasini yiyor. Başka bir mama verdiğimiz zaman rahatsizlaniyor, daha once orijende aldim cok iyi gelir diye hemde butcemi baya bi zorladim ama şanslı ya ne yazik ki iyi gelmedi hatta yemedi bile. Diyeceğim o ki aslında nasıl insan besinlerinde farklilik varsa kedilerde de farklilik oluyor, cok iyi olan mamalar her kedide ayni etkiyi yaratmiyor

Yavru_kedii

N&d kullanıyorum vazgeçmeye niyetim yok oldukça memnunum:)

Çok teşekkür ederim sizin önerileriniz üzerine N&D yi deneyeceğim

Yavru_kedii

:):)

Hoppala

Tahılsız kaliteli bir mama almanızı öneririm. Orijen, Acana, N&D, Wildfield, Petcurean, ToW gibi mamalar bunlara örnektir. Tabi ki içlerinde ilk önereceğim Orijen'dir. 6 yıldızlı ve neredeyse her sene ödül alan bir markadır. İyi gelir ya da gelmez bu farklı bir husustur. Önerdiğim tüm bu markaları kullandık. Şuanda köpeğim petcurean now ikinci paketinde. Kedim ise tow yiyor. 4-4,5 yıl kadar orijen (six fish) yedirdim. Bizim mama konusunda bir sıkıntımız olmuyor. Acana dışında diğer önerdiğim mamaları da yedi. Kilo problemi de yaşamadık. Yalnız şunu belirtmek istiyorum. Kedinizin, köpeğinizin dişlerini fırçalamayı ihmal etmeyin ;)

Royal caninin icerigi kotu mu simdi ben anlamadim bi royal canini cok ovuyolar bi baskasini insanin kafasi allak bullak oluyo

Duman14

Royal caninin içerisinde tahıl var ve tahıl oranı yüksek ayrıca incelediğim mamasında bulunan zararlı maddeler pancar küspesi,mısır glüteni,mısır unu,pirinç gibi maddeler var bunlar zararlı ama acanayı örnek alırsak ben grasslands kullanıyorum tahıl yok %70 kuzu eti ve bu çok yararlı ama royal caninden önce gelen bir çok mama var N&D acana orijend gibi mamalar fakat bazı durumlarda veteriner tavsiyesiyle royal canin kullanılmak durumunda kalınabiliyor