Ayakkabılardan Hastalık Bulaşır Mı

pompompurin

merhaba. kedim ayakkabıları koklamaya çok meraklı bazen evdekiler ayakkabılığı açık unutuyor ve içeri dalıyor şimdi yine girmiş hapşırınca farkettim hemen alıp ayakkabılığı kapattım bir şey olur mu biraz endişeliyim dışarıda çok fazla hasta kedi var

6 CEVAP

melist35

evet hastalık bulaşır. grip nezle bi derece, tedavisi olmayan fip ve gençlik hastalığını da sokaktan eve ayakkabı vasıtasıyla taşıyabilirsiniz

melist35

kapaklı bir ayakkabılık kullanın mümkünse, ve ayakkabılığın olduğu bölgeyi ve evin girişini her hafta sirkeli su ile dezenfekte edin. ayakkabıları koklamasın kediniz

Mustafanacar

Parazit kapabilir.

pompompurin

endişelendim şimdi :(

pompompurin

teşekkür ederim çok dikkat ediyorum zaten

Duygutum

Merhabalar.. Lütfen çok dikkatli olun. Allah korusun hiç anlamazsınız ne nasıl oldu. Biz 2 ay önce yavrumuzu kaybettik fip hastalığından.. Hala çok üzgünüz. mahalledeki kedilerden bulaştı.. sevip besliyoruz, gözü akınca temizliyoruz vs. belediyeler malum ilgilenmiyor. Meğer fip olmuşlar.. elimizi yıkasakta ayakkabı kıyafet çok önemli. Eve gelince üzerimizi kokluyorlar falan.. Biz bilemedik. Şimdi daha dikkatliyiz. Aynı hassasiyeti sokak kedilerinde de gösteriyoruz.. sokak kedilerinin arasında bile elimizle hastalık bulaştırabiliriz. Hasta bir kedi sevince başka sağlıklı kedilere lütfen yaklaşmayalım. Allah korusun yavrunuzu uzun ömürlü olsun inşallah.