Çiğ Bıldırcın Yumurtası

pompompurin

kedime çiğ bıldırcın yumurtası veriyorum arada bir. zararı olur mu? çok seviyor. bıldırcının vücut ısısı yüksek olduğu için yumurtası salmonella gibi bakterileri taşımıyormuş.
Actually, quail eggs don't carry a salmonella risk at all. This is due to the fact that quail eggs have an increased amount of lysozyme - an antimicrobial enzyme - which kills harmful bacteria. Also, quails have a higher body temperature than chickens which appears to aid them in protective features from sickness.

5 CEVAP

sforselin

Bıldırcın yumurtasını çiğ vermek tavuk yumurtasını çiğ vermekten daha risksiz. (Neredeyse her şekilde belli miktarda zararlı bakteri riski var tabii. Mikrobiyoloji dersleri bi anksiyete yaratıyor bende bu yüzden bcxbcb)
Kalorisi tavuk yumurtasından yüksek olduğundan kilo kontrolü için verilen miktara dikkat edilmesi gerekir bence. Fazla tüketilmesi sağlık problemlerine de yol açabilir insanlarda da olduğu gibi. Kontrollü verilirse afiyet bal olsun :D

pompompurin

Çeviri: Bıldırcın yumurtası Lysozyme adında bir enzim sayesinde zararlı bakterileri öldürüyormuş. Bana zararsız gibi geldi. İnsan tüketimine uygun zaten.

pompompurin

upp

pompompurin

upp

pompompurin

teşekkürler ben günaşırı veriyordum kedim çok seviyor diye haftada 1 e indireyim en iyisi