Brit Care Kusma Sorunu.

Cansumuezza

ND olaylarından sonra britcare hypo alerjenik kısırlaştırılmış tavuklu mamasını aldım. 2-3 gün falan oldu geçeli bugun iki kez kustu. Mamayi yedikten bir süre sonra kusuyor yani. İlk gün bişey olmamıştı bugun neden böyle oldu anlamadım. Bu tarz bir şikayeti olan varmı brit carede?

10 CEVAP

sforselin

Memnun kalmadığınız mamayı savunuyor gibi oldum sanki vxbdvhc Valla o mamadan kullanmıyorum :D

sforselin

Mamada farklı ne var, neyle ilgili sorunu var içeriklerini kıyaslayıp anlamaya da çalışın bence. Daha sonra deneyeceğiniz, alacağınız mamalar için de yardımcı olur.

TATA4242

Üzüldüm,birde bunları inceleyebilirsiniz.

Profine hindili -tavuklu(Light)

Profine kuzulu(indoor-adult-lamb)

Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED SENSITIVE

Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED AND WEIGHT CONTROL

Birisi tavşanlı diğeri ördekli.Diğer Brit Care ürünlerine göre kediler için daha uygun.

Kediniz tombiş bir kedi bu ürünler ideal,diğer bir seçenek ise sevebileceğini düşündüğüm Orijen Fit&Trim protein oranı ideal seviyede,kedinize protein dokunmuyorsa alınabilecek en ideal mamalardan.

Son olarak Profine Light-turkey tükenmiş.Ne zaman gelir bilemem.Gelsin bende denicem.

Cansumuezza

Teşekkürler Talha ama bir süre daha eski mamasindan devam edeceğim. İyice deneme tahtası oldu çocuk. Bakicaz bakalım.

damlayilmaz

Kırmadan yiyorsa ondan olabilir diye biliyorum, ya da mama yaramamıştır kimisinde de kanlı kaka ve siyah kaka problemleri yaratmış

sforselin

Geçişi kademeli mi yaptınız?

Cansumuezza

İlk gun iki tabakta doluydu bir ondan bir diğerinden yedi karıştırmadim ama. Mama geçişinde sorun yaşayan bir kedi değil. Küçüklükten beri karıştırmadan degistiririz bu mama dokundu fikrimce ama sebebi anlayamadım. Neyse bir daha ağzına sürdürmem zaten. Nd devam

sforselin

Daha önce sorun yaşamamış olmanızın bu sefer de sorun yaşamayacağınız anlamına geldiğinj çok zannetmiyorum. Böyle bi anda farklı mama yemiş olmak midesine iyi gelmemiş olabilir yani. Direkt mama iyi gelmedi demek için yeterli olduğunu zannetmiyorum.

Cansumuezza

Hassas bi midesi yoktur yani mama degisince ishal vs olmaz. gun içinde çokca ek gıda yer farklı ürün olarak kuru mamayi mecburiyetten tuketir. Sokak mamasi falan çalar ama hiç boyle bir etki gormedim. 3 yaşında. Neyse ben mamaya şans tanıma gereği duymuyorum alışana kadar karıştırıp vereyim vs demicem. çünkü yeniden kusmasini istemem. Mama oldu çöp :)

Cansumuezza

@damla kimini kirmadan yutuyor kimini kırıyor bu diğer mamasındada öyleydi. Brit care zaten çok guvenemiyordum buda tuzu biberi oldu. :)