Köpeğimle İlgili Sormak İstediklerim, Lütfen Yardım

Merhaba. Köpeğim Marla 2 gündür benimle.

Pekinez, 2 yaşında dişi. Onunla ilgili bazı sorularım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Öncelikle köpeğim devamlı uyku halinde, yemek ve yürüyüş - çiş-kaka dışında çoğunlukla yatıyor, Pekinezler uykucu ve tembel olur diyorlar ama yine de emin olamadım.

  • Aynı zamanda su da içmiyor ve kuru mama yemiyor, devamlı konserve de yedirmek istemiyorum, suyla karıştırdığım halde bu şekilde.

-Son olarak ne sıklıkta kuru şampuanla yıkamalıyım?

7 CEVAP

Luckyssss

Ben köpeğimi ilk sahiplendiğimde ilk 1 hafta uyudu mamasını bile yemiyodu alışması biraz zaman alabilir sabredin 15 gün icinde oyuncunun teki oldu yer değişimi onun böyle olmasina sebep olmuş yani :)

Luckyssss

Yanlız kaldıgnda basında olmadgnda mutlaka mamasını yiyecektir

Havanese_Siri

Siri de ilk geldiğinde böyleydi ishal veya kusma vb. yoksa problem değil bir kaç güne alışır

Duman14

Bir çok kişinin hayvanları ilk geldiğinde uyuma halindeler alışır mama grevi yapıyor olabiliir ya da mamasını sevmiyordur

mamasını sevmediğini sanmıyorum, ama değiştireceğim. konserve mama yiyor, sadece ekonomik olmuyor o şekilde ama olsun önemli değil, asıl moralimi bozan şey su içmemesi. :(

Size alışana kadar normal ama devam ederse veterinere başvurun

Ne kadar süre sonra veterinere başvurmalıyım?