Kedim Yeni Aldığım Hills Marka Mamayi Yemiyor Ne Yapmalıyım ?

AylinAksoy

Mama dışında sadece köfte ve et veriyorum ama bu mamaya yeni geçtim fakat hiç yemedi

37 CEVAP

Ülkemizdeki mamaların geneli pahalı zaten bu konuda kardeşime katılıyorum. Mamanın pahalı olması iyi olduğu anlamına gelmez. Ama mama seçeneklerinin bu kadar kısıtlı olduğu bir ülkede kalkıp hills rc proplan çöp mama demek te çok sağlıklı bi düşünce değil bana göre. Şöyle de bir durum var; bu saydığımız mamaların da fiyatları orijen nd acana vs mamalardan aşağı kalmaz.. Bence de fiyat içerik olarak bakarsak parasının karşılığını hakeden mamalar değiller kesinlikle

burcinyol

veteriner önerdi diyorlar, yanik_kedi internetten okuduğu şeylerle mama berbat diyor pes!

ilknrdaisy

Mama olumlu iyiye yönelik ozellikler gostermeyebilir belki ama BERBAT, ÇOK KÖTÜ bir mamada değil. Ve belkide bayan elindeki paket bitince kedisine iyi gelmediğini dusunerek mamayı değiştirecektir. Ne yazık ki çoğu kişinin durumu(kendimi ornek alarak soyluyorum) 90 küsur tl vererek aldığı bir mamayı hic kullanmadan birakip yeni bir mamayı almaya yeterli değil. Bayanın kullandigi mama kilosu 5 tl 10 tl vererek alinan market maması değil. 1 aylık kullanımda hayvana zarar vermez. Bırakalimda bayan kendi kedisi için en sagliklisina kendisi karar versin

burcinyol

ben zaten veterineri savunmadım, internetten okunan kulaktan dolma saçma sapan şeylerle dünya çapında üretim ve satış yapan bir markanın eleştirilmesine kızıyorum. "ferrari de berbat bir marka bence araba olarak mesela" demek kolay çok kolay ama dayanak noktası ne ? internet. hadi canım sende oradan

ilknrdaisy

Surekli hangi marka mama kullanmaliyim sorusuna acana orijen n&d gibi cevaplar geliyor. Türkiye şartlarında çoğu kisinin bu mamalari kullanmasi temin etmesi çok zor. Kedisine bu mamalari yediren varsa ne hoş. Ama bu marka mamalari alamadi diyede kimse kedi bakmaktan vazgeçmesin. Insanlara tavsiye verilirkende bu 3u etrafinda dönülmesin, yıllardır proplan yiyerek bir kere bile hastalanmayan veterinere ugramayan kedi tanirim. Hills pro plan rcanin bunlar sizin berbat iğrenç gıbi kotulediginiz turden mamalar degil.

yanik_kedi

Ne zaman mamaya berbat demişim?? Ve bundan sizene!!!???

AylinAksoy

Veteriner önerisi ile ev yemeği veriyorum

Bende kedimi evime getirigim ilk 1.5 ay mama ve ev yemegi verim sakin ha sakin verme cok arsiz bir kedin oluyo ve bu aliskanliginin onunu kesmek cok zor mutfaga ne ara gitsen masa altindan miyavliyo cok cekersin hillsi benim kedimde yemiyo royal canin yiyo veterinerde onu vermisler yememis mama acmislardi sana tavsiyem yeni gectiysen mamalaro karistirarak ver begenmemisse degistir bence alismasi zor oluyo

AylinAksoy

Çok miyavliyiyor dayanamıyorum ama deniycem aç bırakmayı çok saolun :)

AylinAksoy

@haydangelenadam teşekkürler diğer mamasinida sokaktaki bebeklere koydum masanın içine haşlanmış kıyma koysam genede olurmu ?

AylinAksoy

Mamanin*

AylinAksoy

Tamamdır çok saolun :)

Yavru_kedii

EdaYildiz
Fiyatı pahalı diye kaliteli mı olması lazım? Yapmayın Allah aşkına ya lütfen

Yavru_kedii

Ayrıca yaşımın vermiş olduğu heyecan ne alaka? Ne hakla bana saygısız dersiniz! Gerçekten pes!

Duman14

Ama her veteriner mükemmel değildir