Kedim Yeni Aldığım Hills Marka Mamayi Yemiyor Ne Yapmalıyım ?

AylinAksoy

Mama dışında sadece köfte ve et veriyorum ama bu mamaya yeni geçtim fakat hiç yemedi

37 CEVAP

ilknrdaisy

Onun soruda sorduğu şey hills nasil bir mama değil, kedisinin kuru mama tuketmemesi buna yönelik çözümler aransa daha iyi olur. Mamanin nasil olduğu hangi mamayi kullanmaliyim forumlarinda tavsiye verilerek söylenmesi daha mantıklı.

edaural

Kedinizin mamasını verirken eski yediği mamasını ve yeni mamasını karıştırarak verin. Başlarda eski mamanın oranı yüksek olsun ilerleyen günlerde yeni mamasının oranını artırarak devam edebilirsiniz. Ben vermek istediğim mamayı ıslatarak verdim başta yemediği mamayı ıslattıktan sınta yemeye başladı. Şu an eski mamasını yediği iştahla yemeye başladı bile. Sürekli aynı mama verilen kedilerde mama değiştirmek biraz daha sancılı oluyo

Çok yanlış

benim kizimda tavuklu hillsi severek yiyordu o bitince ton balikli hillse gectim sadece ac kalmamak icin yiyor cok belli habire yas mama istiyor o yuzden doyurmuyor karnini royal canine gecicem bende sende oyle dene

Nslshtngr

Merhabalar. Size tavsiyem hicbir zaman mama disinda yemek vermeyin yumurta disinda. Kedilerin sagligi acisindan ve bizim acimizdan bir onlem bu. Ayrica mamalarin icinde onlarca tat ve vitamin var saten. Hele ki pismemis hicbir seyi yedirmeyin. Bazi veterinlerler ne yerseniz verin diyebilir, benim naçiz tavsiyem sizin icin. Bu arada hills cok yagli ve iyi kalitede bir mama degil diye arastirdim, veterinler de zaten satis yapmaz. Baska bir mamaya gecebilirsiniz

Kuru mamayı ıslak mamayla karıştırarak verin yavaş yavaş azaltın sonunda alışacaktır .yaş mama kedimin en sevdiği şey haftada 1 veriyorum bence bu yöntemi yaparak daha hızlı alıştırırsınız

Yavrukedii4

Hills'in kalitesiz olduğunu düşünüyorum