Sosyalleşme

ShihTzuCilek

Merhaba ;) köpeğim aslında çok sosyal ve dışarıda ne görse(kedi, köpek) hemen oynamak istiyor. Yani sosyal bir köpek olması iyi ama dışarıdaki hayvanlardan parazit, hastalık vs. kapar diye çok korkuyorum. Bazı hayvanlar küpeli oluyor, bazıları da sitedeki kişilerin hayvanları. Yine de aşıları olmayan sokak hayvanlarıyla oynatmamalı mıyım? Parazit, hastalık vs. kapabilir mi? Siz ne yapardınız?

2 CEVAP

Anonymus179224

Ben olsaydım oynatmazdım. Sokakta aşılı hayvanlar da vardır muhakkak ama aşısız havyan sayısı da çok fazla. Aşılı olanlar aşısızlarla temasta bulunuyor ister istemez yani sokaktaki her hayvan düzenli olarak aşı olmadığı sürece bu hastalıkların önüne de geçilemiyor maalesef :( Bir tanıdığınız varsa köpeği kedisi olan, düzenli aşısını yaptıran ara sıra hayvanlarınızı bir araya getirebilirsiniz mesela :)

ShihTzuCilek

Çok teşekkür ederim, evet sitede tanıdığım insanlar var kedisi köpeği olan her hafta sonu sosyalleşme günü yapıyoruzzz :)))