Kedimin Tüyleri Acil!!

Duman14

Geçen gün dumanın tüylerinde topaklaima farketmiştim bir şey yapışmış gibi tarakla aldım onu daha demin yine farkettim silmeye çalıştım ama zaten ıslak mendildi yalayacak diye çekindim yinede bulaşan şeyi yaşamasından iyidir siye sildim yarın yıkasam olur mu? Yani ne bulaştığını bilmiyorum iki gündür hastanedeyiz hep dumanla ilgilenemedik o ara yapmış olabilir mi birde kardeşimle deney gibi bir şey yapmıştık duman erişemezdi ama yinede bulaşmışsa falan??

11 CEVAP

pamuk18pamuk

Topaklanma fazla ise traş ettirmenizi öneririm çünkü makasla kesilmesi çok güç ve kedi için can yakıcı ayrıca yıkanmanın topaklanmaya iyi geleceğini zannetmiyorum ama küçük bir yer ise büyümeden önce makasla kesin hatta benim kedime de olmuştu traş ettirdik

Duman14

Mecburen yıkadık bir şey yapışmış ama şuan geçti yumoş yumoş oldu

Duman14

Yalamasından iyidir*

Duman14

Bilen kimse yok mu yaa ??

Duman14

Yıkamalı mıyım?

Fotoğraf yükleyebilir misin görelim..

Duman14

Fotoğraf çekemem kameram bozuk ama şöyle tarif edeyim hani saçlarınız çiti çiti olur karışınca onun gibi küçük küçük bazı bölgelerde var

Aşıları devam ediyomuydu arkadaşımızın

Duman14

Evet devam ediyo ama yıkadık tüylerine bir şey yapışmış geçti :)

Aşı döneminde yıkamayı pek önermeyiz

kediyildiz

Veterinere gidip iç parazit aşısı yaptırın hemen kedim kaç defa öyle oldu bı ottan bulasiyo