Köpeğim Uyurken Titriyor?

Patialfa

Merhaba 3 haftalık bir köpek sahiplendim, sağlığı falan yerinde ırkı kangal, uyurken titriyor bazenleri titrerken ağlıyor veteriner haftaya getirin dedi ama ben çok korkuyorum ve evde kedim var birşey varsa onada bulaşır mı :(?

2 CEVAP

Burakumur

Annesinin öldürülmüş olması üzücü ... 20 günlük yavru için bağışıklık sistemi çok zayıf uyurken titremesi normal de olabilir ilerde büyük sıkıntılar olacağına da haberci olabilir .. çok hassas davranman lazım daha mamayı bile zor yer takviye besinler danışman lazım veterine danış düşük ateş yada yüksek ateş önemli patilerinin altını kontrol et çok soğuksa yavruyu sıcak tutmaya çalış bağışık sistemi çok zayıf dışarıda temiz olmayan ortamlara sakın çıkarma ki bunu 3-4 ay tavsiye ederim çünkü az anne sütü almış bir yavru kendini toparlayana aşıları bitene kadar her zaman mikrop ve hastalık kapma riski taşır ki 6 ay çok dikkatli ve hassas olma imkanın varsa geleceği için daha sağlıklı olur ....

MHG

Bende kedim için uyurken titrediğini gözlemlemiştim. Veteriner muaynesiyle yüksek ateşi olduğu için titrediğini öğrendim. 3 gün antibiyotik, ateş düşürücü kullandık. Sonra iyileşti şükür . Köpeklerde durum nasıl bilmiyorum ama size bir şey önerebilirim. İnternetten araştırmayın. Eminim köpeklerde uyurken titreme diye aratsanız sizi korkutacak hastalıklar çıkacaktır. Ben kedi titremesi hakkında neler neler gördüm(yüksek ateş bile ölüme sebep olabiliyormuş) o yüzden kendinizi telaşlandırmadam veterineriniz muayne edene kadar internetten araştırma yapmamanızı öneririm