İç Dış Parazit

Nayeli

Merhaba dostlar,
İç dış parazit için ilaçları kendi alan var mı? İki kedi olunca veterinerde biraz tuzlu geliyor. Stronghold dış kullanıyoruz en güçlüsü oymuş. İç için bilgim yok.İğne veya hap veriliyordu.bilgi verebilir misiniz?

8 CEVAP

pamuk18pamuk

Veterinerde yapmak daha ucuz olur diye düşünüyorum çünkü kendiniz yapmak için alınca daha pahalıya geliyor diye biliyorum ben hemde daha kolay ama isterseniz internetten bakın fiyatlarına

Minnak53

Bence hiç kendiniz riske girmeyin veterinerle anlaşın iki yavruma 100 tl versem olur mu şeklinde anlaşın iç parazit için hap olanı var ama kendiniz yapabilecek misiniz veteriner birşey içine koyup direk ağızdan yutturuyor yada iğnesi boşverin hiç riske girmeyin :(

ilknrdaisy

Veteriner fiyatları sehirden sehire bolgeden bolgeye, kullandığı ilaça gore her seyde fiyat değişikliği yaşanıyor.

Minnak53

Benim veteriner iç dış 60 tl ye yapıyor iki ayda bir olacağını düşünürsek sizin 2*60 yada sizin veteriner kaça yapıyor

Nayeli

Bn vet 65 alıyor. Ama hap yutturmak ve ense damlatmak sorun değil. Evde yapılabilir ondan sordum. Bnmkilerin vet masrafları biraz yüksek oldu son dönemde. O yüzden toparlayabileceğim kısımlara bakıyorum :)

Yavru_kedii

AA?
Benim veteriner iç dışı 40a yapıyor? Siz kazıklanıyorsunuz

ilknrdaisy

Ve gercekten hap igne olayina girerseniz onlar kutu seklinde oluyor Bildigim kadariyla. ee biz mesela 3 ayda bir yaptiriyoruz ic paraziti. Kısa zaman için karlı sayilabilir ama son kullanma tarihi onemli bir faktör yılda 4x2 den 8 kez kullanabileceginiz bi ilacın son kullanma tarihi cabuk biterse zarara girer. Bu ic parazit hapları genelde toplu beslemelerde kullaniliyor. :)

Nayeli

Çok tşkler dostlar