Kedi Tüyü

Buse_0

Merhabalar benim bir sorum olacaktı. Herkes kedilerin tüyleri insanın ciğerlerine yapışırsa tehlike oluşturabileceğini söylüyorlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi?

2 CEVAP

melist35

kedinize iç dış parazit ve diğer aşılarını yaptırıyorsanız sorun olmaz. bu hurafe şundan ötürü çıkmıştır, iç paraziti olan kedi kendini temizlerken hem poposunu hem tüylerini yaladığı için, parazitteki mikrop kedinin tüylerine de bulaşır. bu da tüylerini yuttuğunuz takdirde sizin de sağlığınızı bozacaktır

Buse_0

Evet aşılarımız tam. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.