Çıkartabilirmiyim

hayvankurtarma

merhaba ben şöyle birşey duydum yavru köpekleri aşıları bitmeden dışarı çıkartırsak hastalanıp ölüyorlarmış doğrumu

12 CEVAP

ilknrdaisy

Yerle disaridaki esyalarla ve diger kopeklerle temas etmedigi surece ve bu havalarda usutmeyecegi surece bir sey olmaz

ilknrdaisy

Ölüme kadar olur mu bilmem ama hastalandiklari gercek. Yani boyle bir olasilik yuksek. Sonucta daha o bir bebek ve asisiz, cevresinden gelebilecek her türlü hastaliga açık olmuş oluyor. Mumkun olmadığı sürece yerle temas etmemesi gerekiyor

hayvankurtarma

yani köpek çantasında taşısak birşey olurmu

hayvankurtarma

dışarı çıkarttığımda

HakanCanKinik

Veterinere götürürken zaten dışarı çıkmış oluyor çantadayken gezdirmenin bir sorun yaratacağını düşünmüyorum eğer benim kedim gibi dışarı çıkmaktan korkmuyorsa. :)

hayvankurtarma

sonuçta onunda temiz hava alması gerekiyor yani yerle başka canlılar ve eşyalarla temas etmezse birşey olmaz

hayvankurtarma

sadece çantaya koyucam vet kötürüp getiricem zaten küçük ıırk olduğu için ve yavru minnacık olduğu için evde enerşisini atabilir diye düşünüyorum

hayvankurtarma

ve ailem şöyle dedi paris yanlız kalmasın diye onun yanına bir toy kaniş sahiplenmeyi düşünüyoruz hayvanları sahiplenmeyi çok seviyorum bazen ilanlardan kimse almayınca sokağa atıyorlar bende buna izin vermiyorum ben alıyorum

hayvankurtarma

ev hayvanat bahçesi olcak yakında

hayvankurtarma

birde paris kız kısırlaştırmak zorunlumu tabiki yavruları olmicak ama zorunlumu

Havanese_Siri

doğru aşıları bitmeden sakın dışarı çıkarmayın

Havanese_Siri

tabiki veterinere götürürken çantasıyla çıkarabilirsiniz ama yerlere değmesin