Köpek Çiş Sorunu

cemberke

Köpeğimin tuvaleti kontrol altına alındı ama birde çiş sorunu çıktı. Havalar soğuyacağı için içeri aldım tuvalete çıkarıyorum eve geri getiriyorum ama yine yapıyor. Günde 3-4 kere su veriyorum ama rahat 10 kere çişini yapıyor bu normal mi? (3 aylık)

2 CEVAP

Emelsem

Yavru köpekler çişini tutamaz en az 6 aylık olana kadar diye biliyorum.

sultansbutler

10 kere çişini yapıyorsa o kadar sık çıkarmanız gerekiyor. akşam belirli bi saatten sonra su vermeyin. gündüzleri de her 2 saatte bir ya da yerleri koklamaya, çiş/kaka yapmaya hazırlandığında hemen alın kucağınıza dışarı çıkarın. yere koyunca tuvaletini yapması için bir komut belirleyin onu söyleyin. işini hallettikten sonra aferin diyip eve götürün. elbet alışacaktır. kolay gelsin :)