Kısır Dişi Kediyle Erkek Kedinin Çiftleşmesi

Firuzecik

Merhaba Firuze kızım 3 ay kadar önce kısırlaştırılma operasyonu geçirdi. Fikret oğlumu 4-5 aylık civarıyken 2 ay kadar önce sahiplendim. Bu ara fikret firuzeyi sıkıştırıyor hareketleri ve miyavlaması değişti. Dün gece garip seslere uyandım. Fikret firuzenin üstünde ensesinden ısırıyor ve garip sesler çıkıyordu. Büyük ihtimal çiftleşmeye çalışıyordu. 2 sorum var. Bu durum Firuzeyi strese sokar mı? Çiftleştiği için fikret yine de koku bırakır mı?

10 CEVAP

pompompurin

İdrar problemleri olabilir diye ama buna dair hiçbir kanıt görmedim ben şu ana kadar. Bizim veterinerimiz kızgınlığa girdiği zaman kısırlaştırırız dedi erkek kedi için. Yine de araştırmak lazım tabi.

pompompurin

İki sorunuza da evet. Koku bırakmadan kısırlaştırabilirsiniz bence küçük değil. Bir kere koku bırakırsa sonradan sıkıntı olur.

Firuzecik

Çoğu uzman veteriner öyle diyor ama işte mecbur ben de kısırlaştırırım çok geç olmadan.

pompompurin

benim kedim de 7 aylık olacak 10 gün sonra geceleri dayanılmaz bir şekilde bağırıyor ben kısırlaştırmayı düşünüyorum koku bırakmadan :)

Firuzecik

Tövbeler olsun. Geceleri zaten durmuyor at gibi koşuyor bir de bağırırsa kesin evden atarlar beni :/ bugün veterinerle görüşeyim..

Firuzecik

Teşekkürler..

pompompurin

rica ederim :)

baranertaga

Benim veterinerim idrar problemleri olmaması açısından 1 yaşında yapılmasının daha iyi olduğunu söyledi.

Firuzecik

Bi 8 aylık olsun gelişsin istiyordum erkek kedilerin geç kısırlaştırılması daha iyiymis...

Buketbayraktar

Veterinerimin söylediğine göre erkek kedi testisler yeteri kadar büyüdüğünde yapılabilirmil bu da 6 aydan itibarenmiş yaşın beklenmesi gerekmiyor dedi muayene ile belli oluyor bizim 8 aylık bebe yeterince gelişmemiş beklemedeyiz ama yeteri kadar olğunlaştıysa kısırlaştırmakta sorun yok