Sokak Kedisi-Barınak

pompompurin

Merhaba. Apartmanımızda 4-5 tane düzenli mama verdiğimiz kediler var. Bu konudan kimse rahatsız değil yuvaları da var. Fakat son 2-3 gündür erkek kısır olmayan bir kedi geldi ve bütün kedilerin yuvalarına giriyor mama kaplarını boşaltıyor(obez bir kedi) bu çok sıkıntı değil ama her kapı açılışında apartmana giriyor ve ciyak ciyak ağlamaya başlıyor her apartmana girişinde birinin çıkarması gerek. Benim için hiç sorun değil fakat apartmandakiler belediyeyi arayacak bu gidişle ve kedi barınağa gidecek. Barınağa giderse zaten pek bir yaşama şansı yok. Barınak dışında bu kediye güvenli bir yuva bulmak istiyorum. Geçici olarak evime almam mümkün değil çünkü evde kedim var başka kedileri kabullenmiyor. Bu kediyi güvene almak için ne yapabilirim veya götürebileceğim bir yer var mı barınaklarda ölsün istemiyorum. Yuva ilanı da açacağım ama büyük ihtimal kimse istemez alnında kocaman bir leke var sigara yanığı gibi. Fikirlerinizi bekliyorum

5 CEVAP

pompompurin

Veterinerler almadı. Belediye de güvenilir değil hayvanı yakalamayı bile beceremiyorlar. Sahiplendirme yapmam imkansız. Kediyi mecburen alıp güvenilir olduğunu düşündüğüm birçok kedi evinin olduğu besleme yapılan bir yere büyük bir kavanoz mama ve ahşap kedi evi ile bıraktım. Oradaki kedi evlerini kokladı tek tek girip çıktı mamasını da yedi. Şu an istenmeme, barınağa gönderilme durumu olmayacağı sevileceği ve bakılacağı bir yerde. Sokakta olsa bile barınakta ölmesinden iyidir sanırım.

Uygi

Tanıdıklarınıza sorun belki alıcı çıkar.

MinikPati191

dediğiniz gibi barınak=ölüm olur, belediyeler ücretsiz kısırlaştırma yapıyor, hijyenik güvenli bir belediyeye götürüp kısırlaştırtın, bağırması vs geçebilir kısırlaşınca.

SerraYanmaz

Bazı veterinerler ücretsiz sahiplendirme yapıyor bu süreçte de klinikte kalmasına izin veriliyor şehrinizdekileri araştırabilirsiniz

Walla bravo size Allah razı olsun en iyisini yapmışsınız