Bebeklik Kürkü Dökülmesi?

brokingbad

böyle bisey okudum 5 aylık bebegimde böyle bi durum olabilir mi resmen dokunuyorum elim tüy içinde ve dik dik tüyleri ne aliyim sizce tüyleri için tarak aldim ama gelmedi deri bakimi için özel ne alabilrm

2 CEVAP

Lattee

Benimde 4,5 aylık kedimde aynı durum mevcut. 2 haftadır koştururken bile tüyleri havada uçuşuyor. Bebeklik tüy dökülmesi mi yoksa mama kaynaklı mı anlayamadık. Mama olarak acana kullanıyoruz. Umarım bilgisi olanlar yazar.

ilaydabal

benim de kedim 4buçuk aylık ve sadece sırt bölgesinde tüyler dik dik duruyor diğer bölgelere göre daha uzun yani ben de anlamadım aşı için veterinere gittiğimizde sorduk daha bebek çok normal dedi yenilenecek kürkü dedi. ben bu süreçte gimcate başladım cheese biotin paste. yorumları çok iyi daha yumuşak daha parlak yapıyormuş tüyleri ve dökülmeyi minimuma indiriyormuş tabi bu bebeklik tüyleri için geçerli değildir. balıklı mamalar iyi geliyor diye okumuştum bir de.