Acil Bir Soru

Duman14

Kedim kendi arkasını temizlemiyor tüylerini falan yalıyor ama nasıl desem poposunu temizlemiyor biz temizliyoruz nasıl temizlemesini sağlayabilirim??

4 CEVAP

pamuk18pamuk

Islak mendil gibi birşeyle silin sonra ıslaklıktan rahatsız olup kendisi yalar diye düşünüyorum

Duman14

Öyle yapıyorum ama her zaman dikkat edemiyor neden yalamıyor olabilir aslında eğiliyo temizlemek için ama acaba temizleyemiyor mu veya yaparken çok mu etrafına bulaştırıyo

pamuk18pamuk

Bilemiyorum ama bu bizde de oluyor her zaman değil ama olduğu zamanlar biz temizlemek zorunda kalıyoruz

Bütün kediler genelde 5-6 aylık olunca temizliği çözmüş olurlar ama kediniz 1 yaşını geçmiş ve hala bu sorun devam ediyorsa, kesinlikle ıslak mendil kullanmayın tuvalet kağıdını veya pamuğu ılık suyla ıslatıp öyle temizleyin. Bir Fısfıs şişesinin içine su koyup arkasına puskurtebilirsiniz çoğu kedi bu durumda kendini temizliyor.