Hamilelik Ve Kızgınlık

burtex

arkadaşlar evimde hem erkek hemde dişi kedim var aralarında yaklaışık 3 ay gibi bi fark var internete yazan kızgınlık belirtilerinden çoğunu göremedim yüksek sesle miyavlamak gibi sadece erkek kedimde saldırganlık oldu onun dışında koku bıraktı hepsi bu dişiş kedimdede miyavlama vs olmadı erkek kedim sürekli hafif seste miyavlıyo özellikle bana kafasını sevdirirken ve her yere kafasını sürtüyo dişi kedim de bir süredir ısrarla kedini sevdirtiyo sırt üstü yatıyo ve az önce fark ettim ki memeleri belli olmaya başlamış
şimd ibaşa dönecek olursak malum mart ayı kızgınlık dönemleri hakkında bilgi sahibi olan var mıdır ve ben şuan ne yapmalıyım

3 CEVAP

tika_waylan

Erkegi kisirlastirin erkegin kizginligi daha zor ya da hangisi buyukse onu kisirlastirin. Erkegin kisirlastirilmasi hem daha kolay o sebeple erkegi kisirlastirin diye onerdim acikcasi. Belli bir sure sonra digeroni kisirlastirirsiniz. Tabi veterinerinize danisarak yapin cunku o saldirganlik neyse de koku olayi cok fenaymis sizi cok zorlayabilir.disi kizginligini yasadim surwkli miyavlayip poposunu cikartiyordu bize surtunmeye calisiyordu henuz erkek kedimde kizginlik olmadi sanirim cok emin degilim ama cevremden duydugum koku olayi oluyormus. Hamile kedide bebekler sogunca erkwk kedi hepsi degildir tabi ki de yavrulari kendine rakip gorup bogabikiyormus bunu yasamadim ama duydum

burtex

erkek kedimde yaşadım o koku olayını

tika_waylan

Koku olayi varsa beklemeyin erkegi kisirlastirin kiz icin isterseniz biraz daha bekleyebilirseniz o koku olayi zor geciyormus kiyafetlerini atmak zorunda kalanlar olmus koku biraktigi icin.