Doberman

hayvankurtarma

merhaba dobermanların türkiye ye girmesi yasakmı

8 CEVAP

Yasanın yürürlükte olduğu söylenemez zaten. Bazı polisler ağızlıksız gezdirince sorun çıkarabiliyor sadece. Bir polisin yasayı bahane ederek köpeğe el koyup sattığını duymuştum.

http://edirne.ormansu.gov.tr/Edirne/AnaSayfa/guncelBilgiveBelgeler/tehlikeli_kopekler.aspx?sflang=tr

Yukarıdaki linkten bahsettiğim yasaya ulaşabilirsiniz.

hayvankurtarma

dayım evine doberman almak istiyor da o yüzden dobermanları çok seviyor bende pitbull al diyorum ama o doberman istiyor

hayvankurtarma

merak etmeyin dayım köpek dövüşlerine karşı biri bolca zamanı var ona bakmak için ve bütçesi oldukça yeterli

Hayır, doberman pinscher beslemek yasal. Apbt beslemek, üretmek, ülkemize sokmanın ise para cezası var.

hayvankurtarma

yani doberman sokabiliriz ülkemize

hayvankurtarma

ben dışarda büssürü pitbull görüyorum ama sokakta terk edilmiş gördüm birtane

tika_waylan

Agizlikla dolastirmak gerekiyor disarida dolastirirken pitbullari agizliksiz dolastirmak yasak o skeilde dolastiran var ama sikayet eidlirse sorun olabilir. Doberman icin gecerli mi emin degilim

aycacetin2472

Nasil yasak ya. Benim cevremde birsuru var bakan. Fakat doberman yasak deyil benim arkadasim evinde bakiyor