Kedilerin Alışma Süresi

Kedimseker

Kedim yaklaşık bir buçuk aydır bizimle ve kendini sevdirmiyor sadee uykudan kalkınca veya uyurken sevebiliyoruz sizce bize alışmadigi için mi şuan üç aylık yoksa yavru olduğu için mi türü scootish fold normalde sevdiriler diye biliyorum büyüyünce veya kısırlaştirilinca sakinlesirmi sevdirir mi

4 CEVAP

pompompurin

sevdirip sevdirmemesinin türüyle değil kedinin karakteriyle alakası var. siz onu sevmek için zorlarsanız rahatsız olur. kedinizi kendi haline bırakın sevmek istediğiniz zaman elinizin arkasını koklatın isterse sevdirir istemezse sevdirmez. kediler böyle

sforselin

Kedilerde ırka göre kesin yargıya varmak, böyledirler demek başlı başına hata bir kere. Hala kedi ırkları arasında mesela köpeklerdeki kadar ekstrem farklar yok. Davranışlarını bütünüyle etkileyecek kalıtsal farklılıklar da yok yani.
Neyse kediniz kendini sevdirmeyi sevmeyebilir hiçbir zaman ya da büyüyünce sevgi topu olabilir. Belli bir yaşa ulaşmadan da tam karakterini bilemezsiniz maalesef.

mihriii

alışabilir zamanla yavrular daha ürkek oluyor genelde ama karakteri de böyle olabilir bizimki kızgınlığa girince baya sevdirmeye başladı öyle de alışıyo şu an bir buçuk aydır bizimle belki sizinki de öyle olur

Valla şöyle diyim büyük kedimiz 6 aydır bizimle ve kendini sevdirmeyi asla sevmiyor canı isterse bazen okşayabiliyoruz. Ama küçük kedim 1.5 aydır bizimle al yumuk yumuk sev yani sesi çıkmaz hoşuna gider. Biraz kedinizin karakteriyle alakalı bir durum size alıştığında bile sevdirmeyebilir. Ya da sevdirebilir. Cinsiyle alakası yok evet sakin kedi oluyor diyorlar ama benim büyük kedim tekir mesela baya sakin bir kedi sanki prenses yürüyüşü bile aşırı yavaş ama sevdirmiyor işte. Küçük kedim baya hiperaktif ama sevilmeye bayılır :) böyle anlatabildim :)