Bulaşıcı Hastalık

vhope

Merhaba arkadaşlar, kedimi 3 aylıkken bir barınak gönüllüsünün evinden sahiplenmiştik. 1 ay sonra nedenini anlayamadık ve vefat etti. Bugün bir arkadaşım bana Chinchilla cinsi bir kediyle çıkageldi ve sahiplendik. Fakat çok korktuğum bir konu var. Vefat eden kedimin hastalıği bulaşıcıysa bu kediye bulaşma ihtimali var mı ? Kedi daha sütten yeni kesildi 1,5 aylık. Evi silip süpürdük ve 2 ay geçti üzerinden. Lütfen görüş bildirin.

3 CEVAP

Duman14

Veterinere sorun

nebilimben

Ölüm sebebinden emin değilsiniz sanırım, veteriniz bu konuda bilgi veremiyorsa bulaşıcı bir hastalık silme ile geçmeyecektir. Fakat daha önce bu konuda araştırma yapmıştım kedilerimin bulaşıcı hastalığı çıkınca. Evi alkolle temizlerseniz varolan mikroplardan kurtulabileceğiniz yazıyordu. Deneyin derim, riski ortadan kaldırmak adına.

AlacaHurrem

Bulaşıcı hastalıklar 6 aydan 2 seneye kadar bir evde yaşayabiliyorlar. Evin her yerini çamaşır suyu ile silmeniz gerekiyor. Dezenfektanlar bile etkisiz kalıyor. Benim kedim gençlik hastalığı geçirdi, diğer kedime bulaşmasın diye her yeri çamaşır suyu ile sildik maalesef..