İbb Fatih Hayvan Hastanesi`nde Kedisini Kısırlaştıran Arkadaşlar Var Mı?

duyguloji

Merhaba arkadaşlar, kızımı kısırlaştırmayı düşünüyorum. Maddi olarak ancak İBB Fatih Hayvan Hastanesi`ne gücüm var. Burada kedisini kısırlaştıran arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Özellikle dişi kedisini kısırlaştıran arkadaşlar, operasyon ve operasyon sonrası süreç hakkında bilgi verebilir mi? Burada operasyonun yandan yapıldığını biliyorum sadece. Kızgınlık devam etti mi operasyon sonrası dönemde? Rahim ve yumurtalıkların tamamı alınıyor mu? Hangi veteriner gerçekleştirdi operasyonu? İltihap kaptı mı? Dikiş, estetik denilen dikiş miydi ve kaç tane dikiş atıldı, kaç santim? Kendini toparlaması kaç gün sürdü? Antibiyotik verildi mi? Kaç kere kontrole götürdünüz? Tecrübelerinizi dinlemek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

11 CEVAP

Duman14

Kısırlaştırmadım orda ama devamlı gittiğim bir veteriner bence gönül rahatlığıyla kızınızı onlara emanet edebilirsiniz :)

pamuk18pamuk

Ben orada kısırlaştırmadım ama başka bir belediye veterinerinde kısırlaştırdım.Operasyon hakkında çok derin bir bilgim yok ama dediğiniz gibi yandan yapılmadı bizimki kedinin alt tarafında karın bölgesinden yapıldı ve ameliyat sonrası ilk gün pek kendinde değildi çünkü narkozun etkisindeydi genel olarak hep yattı ve veteriner 17-20 saat gibi bir süre mama vermememizi söyledi ama su içmesine izin verdi gerçi izin verilse bile kendisi çok su içmeyi tercih etmedi.Tuvaletini operasyonla aynı gün içinde yapmayabilir özellikle de kakasını yapmayabilir ama benim kedim yapmıştı tabi kediden kediye değişir.Ayrıca özellikle birkaç gün sıcak bir yerde uyumasına ve dinlenmesine dikkat edilmesi gerekiyor.Ertesi gün narkozun etkisinden biraz daha kurtulmuştu ama yinede halsiz gibiydi.3-4 gün sonra narkozun etkisinden kurtuldu ve normalleşti ama tabi bu süre içerisinde dikişlerinin zarar görmemesi ve atmaması için koltuk,yatak gibi herhangi yüksek bir yere atlamaması gerekiyor.Biz 1 hafta biryere atlamasına izin vermemiştik. Kısırlaştırdıktan sonra büyük ihtimalle kızgınlığa girmiyor ve benim kedim de girmedi inşallah girmez.Tam olarak vücudundan ne alındığını bilmiyorum ama rahim ve yumurtalık falan alınır heralde emin değilim.Dikiş hakkında bir bilgim yok ama 2 cm falandı sanırım.Antibiyotik verilmedi ama 1 hafta falan baticon sürdük.Kontrole bir kere götürdük.Ve bir de şunu söyleyeyim,kendini yalamasını engellemeniz gerekiyor yine 1 hafta falan.Bunun için başlık alabilirsiniz petshop yada veterinerde satılır yada belki veteriner verir ama biz kullanmamıştık.Yazı çok uzun oldu :)

İki kez gittigim ve hiç memnun kalmadıgım bi yer kedim veterinerde cok asabı oluyor ve kesınlıkle elletmıyor ama yaşam veterinere gittigimizde bi şekilde muayne ediyolar ibb veterinerde anestezi verip kulagını temızleyebılırız dedi ve kediye hiç bir şekilde dokunmadılar bile bence yaşam veterinere gitmelisiniz fiyatlarıda hemen hemen aynı erkek kedimi 145 e kısırlaştırmıstım dişide 177 tl sanırım

Nayeli

Hastaneyi bilmiyorum ama bnm kedim de yandan ameliyat oldu. Çok memnunum. Yandan ameliyat olması iyi bişey. Ben önce endişe ettim ama sonra baktım internetten baya yaygın bi yöntemmiş.

Bende kedimi kisirlastirdim 20 gun felan oldu sanirim ama bizim vetimiz yandan islem yapmadi niye diye sordugumda genelde yandan islem yapanlar her veteriner degil ama bazisi para sevenler yandan yapiyo ve sadece hamile kalmasini onluyo kizginliga girmesini onlemiyo dedi. Alttan yapti 6 7 cm kesigi vardi ne kadar dikis olduguna bakmadim ama 6 tane felan vardi dikisleri alinirken gordugum kadariyla kedimi hrrgun gormeye gidiyodum yakalik takmislardi alana kadarda cikarmadilar 2 gun cok kotuydu cok uzulmustum narkozun etkisindeydi ve oturamiyodu o yandan o yana dusuyodu 5 gun antibiyotik tedavisi aldi bize geldiginde tum islemi bitmisti ilk geldigindee 2 gun boyunca aci aci bagirarak yuksek sesle miyavlai vetime soyledim olur o kadar ayri kaldi ozlemistir yasadiklarini felan anlatiyo dedi eger kendiniz gercekten hemen ameliyattan sonra bakabilicekseniz alin yoksa yatisli yaptirin calisiyosaniz ibb de ne kadar yapiyolsr bilmiyorum ama bagcilarda oturuyorum 5 veterinerle gorustum cevremde hepsi sabahtan aksama kadardi 320 350 375 felan dediler ben 10 gun biraktim 400 verdim insallah isinize yarar gereksiz bisey anlatmamisimdfir insallah

Minnak53

Ben bugün minnak için ibb fatih hayvan hastanesini aradım bana 150 tl olduğunu söyledi ve tele çıkan kişinin uslübunu hiç beğenmedim zaten randevu almanız gerekli ve sözleşme imzalamanız gerekli gibi taramalı gibi konuştu ne sözleşmesi dediğimde anestezi olacak masadan kalkamama ihtimali olabilir her türlü risk için imza alıyoruz falan dedi tele çıkan bey yüzünden oraya götürmemeye karar kıldım orasını arramamın nedenide başka bir konuda bir arkadaş oranın çok iyi olduğunu yazmış ama ben o hissi kanımca alamadım :(

Belediyelere, barınaklara bu konuda guvenebilir mıyız sizce ?

Tita

İki dışı kedi kisirlastirdim Fatih belediye Hastanesi'nde yandan ameliyat yaptılar yara 1,5cm di en fazla bir haftada kapandı ..hiç sorun yaşanmadı ..bence kısırlaştırma işini iyi yapıyorlar ..ayrıca sokak hayvanlarına ücretsiz bakiyorlar..orada kisirlastirilmis hayvanlarla ilgili arkadaşlardan da bir şikayet duymadım..

HuriyeAysu

ben aradığımda da çok tatlı konuştular benimle sözleşmeden falanda bahsedilmedi telefonlara farklı kişiler bakabiliyor sanırım

Fatiko

Bağışıklığına baktırmadan ameliyat yaptırmayın size böyle bir ihtimali veren bir yere de yaptırmayın zira ben hiç bir vet de böyle bir ihtimal duymadım

Miyavvvvv

İki kedi sahiplendim erkeği Ankarada belediye ücretsiz yaptı burda bunu yapacak belediye bulamadım dişi kedimi kısırlaştırmak istiyorum ikisinin aşıları var uygun bir yer arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.