Ağız Kenarı

Detu2604

Merhaba 2 aylık kesimin ağız kenarım fotodaki olumuşum var , veteriner bir krem verdi 2-3 günde bir sürün dedi , ben sarı kantron yağı ile de siliyorum . Ama korkuyorum yayılır mı?

8 CEVAP

Detu2604

Çok teşekkür ederim inş öyledir . Papatya suyu sarı kantaron yağı ile sildim , sirkeli suyla da siliyim . Mantar diye korkuyorum eve yada bize geçerse diye:(

golsahyildirim

Kedi aknesine benziyor, geçmiş olsun. Fucidin sık kullanılan antibiyotikli bir krem, iltihaplar, yara ve yanıklar için kullanılıyor. Sirkeli su ile de pansuman yapabilirsiniz :) Temizliğini aksatmazsanız yayılmaz diye umuyorum. (eğer kedi aknesi ise)

golsahyildirim

Sokakta baktığım kedilerden birisinde böyle olmuştu, kabuk gibi mi yüzeyi? Böyle biraz zorlasanız soyulacak gibiyse akne olması lazım :) Ki akneyse zaten kabuklandıkça soymak gerekiyor ki yayılmasın, yeni tüyler çıkabilsin :)

emirhanaydin

Plastik mama kullaniyorsaniz kullanmayın o yuzden olmuş olabilir

emirhanaydin

Mama kabı :D

pablopicasso

Evet seramik yada cam kap kullanın. En sağlıklısı👌🏼

Detu2604

Ben sahipleneli bir hafta oldu ilk kedi bakımım, bendeki kaplar seramik, öncesinde beslenmesi çok kuvvetli değildi , artık kendini daha güzel temizliyor , bende papatya suyu ile siliyorum tarıyorum. İlk kedim ilk tecrübem üzülüyorum :(

golsahyildirim

Evde daha iyi ve temiz bir bakım olacaktır, merak etmeyin çabucak iyileşir, güzel düşünün :)