Kedilerde Perdeye Tırmanma

Kedim perdelere atlayıp sallanıyor, ilgisini başka yöne nasıl çekebilirim ve perdeden nasıl uzaklaştırabilirim

5 CEVAP

SerraYanmaz

Portakal kolonyası tarzında bir şey sıkabilirsiniz ve alabilirseniz büyük boy kedi tırmalama evi bu sorunu çözer

Teşekkür ederim öneriniz için, alacağım mutlaka :)

emreovec

Kokusu geçtiğinde muhtemelen devam edecek yaramazlık yapmaya bence o anda ilgisini çekecek başka şeye yönlendirmeyi deneyin. Siz tabi yine kolonya sıkın ama ben çok kez denedim tırmalama için kesinlikle koku geçtiğinde devam ediyorlar.

ayseguledaa

İnternette severek takip ettiğim bir veteriner, kedilerinin bitkiye yaklaştığı zamanlarda onu uzaklaştıran tuhaf sesler çıkardığını ve tekrarlar sonucunda artık bitkiye yaklaşmadığını söylemişti. Siz de aynı şeyi perdeye yöneldiğinde deneyebilirsiniz.
Ben de istemediğimiz bir şeyle uğraştığında, sesini duyunca koşup geldiği oyuncağı kullanıyorum. Belki bu da bir çözüm olabilir

Gizemindostu

Bende kedi evi aldım, kedilerim severek oynuyorlar ama daha hala perdeye tırmanmaması için kesin bir çözüm bulabilmiş değilim. Koku sıkmak da kesin bir çözüm değil diye düşünüyorum. Kokusu geçince yine tırmanır. İlgisini çeken sesli bir oyuncakla çağırabilirsiniz belki ama perdeye tırmanmasın diye sürekli elinde oyuncakla gezinecek değilsiniz herhalde. Kısaca buna kesin bir çözüm yok, yaramazlığa tam hızla devam :D