Sizce Mama Kabı Kedimin Hep Önünde Durmalı Mi ?

Aligundogan

Her daim önünde yemek olması ne kadar doğru ?

13 CEVAP

Veterinerimiz 1 yaşına kadar önünde sürekli maması bulunması gerektiğini ama 1 yaşından sonra öğün halinde vermemiz gerektiğini söyledi bize.

Glsmedalcin

Evet kedilerin maması sürekli durur istediği zaman gider yer zaten

yanik_kedi

Hayır mutlaka mama saatleri olmalı yoksa kilo alımı dengesizleşir

hazalsenol

Benim sürekli duruyor serbest şekilde besleniyor yani. O zaten yiyebileceği kadar yiyor kilosu da normal. Acil bir durum olur gecikirim aç kalır vs öğün olayına o yüzden alıştırmıyorum

Nayeli

Hayır kedilerin de belli saatlerde yemek yemesini bilmemeli . Yavruyken günde 3-4 kez. Sonrasında 2 kez

Edusa

Yavru bir kedi bakmıyorsan saatleri olmalı hem mamanın taze olması için hem de kedinin yemek yüzünden bir sorunu çıkmasın. Yavru bir kedi bakıyorsan her daim durmalıdır.

Başlık

Mama kabını öncelikle cam olmasına dikkat edin. Kedilerin maması önünde durur günlük mamasını öğüne bölerek 2-3 yavru ise yetişkin ise 1-2 öğün ile verebilirsiniz

Minnak53

Kedinizin mama kabı ve su kabı her daim hazırda beklemeli ve hep aynı yerde olmalı kedilerin kan şekerlerinde ani düşüşler olduğu için gidip bir iki tane de ağzına kuru mama atabilir bu nedenle asla mamasız ve susuz bırakmayınız olur mu vet. Tavsiyesi bana öyle demişti. İyi günler ;)))

tika_waylan

Ben hep 2 ogun veriyorum bir aabah bir aksam mama olci kabiyla 4 aylikken sahiplendim o zamandan beri boyle yapiyorum su her zaman taze duruyor mama kabi da onunde ama mama kabi bos oluyor cunku koydugum anda yiyor hem boylelikle daha taze oluyor acikcasi taze olsun bir de ev kedi mamasi kokmasin diye ve tabi ko kilo kontroli icin sabah 7 aksam 8 gibi iki ogun veriyorum aralarda odul mamasi veriyorum cok acikip mama isterse biraz tarayip o kadar bu sekolde daha rahat ama tabi siz isterseniz butun gunluk mamasini koyun o ihtiyacina gore yer ama bir anda bitirip ac da kalabilir.mesela benimki gibi obursa.

Yavrukedii2

Hayır hiç bir yorumu okumadan direk HAYIR hem mamanin tazeliğini gider hem de kilo alımı dengesizleşir Zeynep ablanın dediği gibi

kediyildiz

Kabı aynı yere koyun orda kalsın bı saat belirleyin hep o saate verin mamayı kan cam olsun mümkünse

Ben günlük tükettiği miktarı ikiye bölüp sabah işe giderken ve akşam işten geldiğimde veriyorum. Bizim de veterinerimiz mama kabını boş bırakmayın dedi. yavru bi kedi sanmıyorum 60 70 gr mamayı tek seferde yiyebilsin.

mgulesen

sanırım kediden kediye değişen bir durum bu. benim kedim scottish straight. veterinerimiz mama kabı sürekli dolu olsun dedi. dün internette araştırırken bombay kedilerinin çok iştahlı olduğunu okudum. hatta ne bulsa yeme gibi tuhaf bir alışkanlıkları varmış. eğer iştahlı bir kediniz varsa mama kabının sürekli dolu olması onun kontrolsüzce fazla mama yemesine sebep olabilir mantıken. en doğrusu kedinize göre araştırmak veya veterinere danışmak