Lütfen Yardım Edin Çok Önemli!

semamer

Geçtiğimiz günlerde bir köpek sahiplendim, sahibi yabancı, kendi ülkesine döneceği için sahiplendirdiğini söyledi.

Ona en başından ayrılırsam geri vermenin zor olacağını, isteme gibi bir durumu olacaksa sahiplenmeyeceğimi söyledim, kabul etti.

Şimdi kendi ülkesine yerleşmekten vazgeçmiş ve ben köpeğime çok bağlandım :( yasal olarak haklarım olur mu acaba? onu benden almaması için ne yapabilirim?

25 CEVAP

Havanese_Siri

karneyi size verdiyse artık sizindir

semamer

karneyi size verdiyse artık sizindir

umarım dediğiniz gibidir) sevmekte haklısınız çook şirin bir bebek :) sizinki de çok güzel görünüyor sağlıkla büyüsün))

Havanese_Siri

teşekkürler sizinki de :)

semamer

Can bu mal değil ya, kafasına göre verip kafasına göre almamalı. Bir kere vazgeçmis. Oyuncak değil bu ona bunu hatırlatın ve yerinizde olsam vermezdim ama köpeği de düşünmek lazım çünkü sahibi ne kadar sorumsuz olursa olsun ona karşı bir sevgisi oluşmuştur mutlaka ve onunla daha mutlu olabilir. Ama köpeğe daha çok zaman ilgi ve sevgi vereceginize inanıyorsanız vermeyin çirkeflik yapın ve asi karnesi de her veterinerde en yeni baştan yapılabiliyor karnemi kaybettim diyip yeni bir karne bile alabilirsiniz

çok teşekkür ederim. çok bağlandım, o da beni seviyor bunu görebiliyorum, dediğinizi dikkate alacağım, gerçekten çok endişeliyim yine de..

Minnak53

Çok zor bir durum :(

Minnak53

Bu yavrucak sizle ne zamandır kalıyor ? Sahibi ile nereden tanıştınız ?

Havanese_Siri

almaya geldiği zaman bir tanıdığınızda kalsın verdim diyin gidince geri alırsınız :D

Eski sahibini davet edin köpeği onu görünce yanına gidip kuyruğunu sallıyorsa, kapıdan çıktığında takip ediyorsa onu özlemiş demektir. Belki ona bağlandınız ama o eski sahibini özlüyor olabilir. Burada önemli olan köpeğin istediği...

Normalde kesinlikle ilk sahibinin alması gerektiğini düşünürdüm ama önceden bir sözleşmişsiniz kendi aranızda bu durumda bu biraz sizin vicdanınıza kalmış bence onu bu zamana kadar büyüten ve bakan sahibine dönmesi hem onun için hemde sahibi için en iyisi.

Suzan75

Bence bencillik etmemek lazım. Köpekler sahiplerine düşkün olur. Karşılaşırlar köpeğinizin davranışına bakın çok mutlu oluyorsa eski sahibini görünce bana kalırsa verin.