Lütfen Yardım Edin Çok Önemli!

semamer

Geçtiğimiz günlerde bir köpek sahiplendim, sahibi yabancı, kendi ülkesine döneceği için sahiplendirdiğini söyledi.

Ona en başından ayrılırsam geri vermenin zor olacağını, isteme gibi bir durumu olacaksa sahiplenmeyeceğimi söyledim, kabul etti.

Şimdi kendi ülkesine yerleşmekten vazgeçmiş ve ben köpeğime çok bağlandım :( yasal olarak haklarım olur mu acaba? onu benden almaması için ne yapabilirim?

25 CEVAP

Havanese_Siri

ilk sayfada sahibinin yazması gerekiyor birden fazla bölüm vardır en sondakinde sizin adınız yazıyorsa alamaz

AylinAksoy

Can bu mal değil ya, kafasına göre verip kafasına göre almamalı. Bir kere vazgeçmis. Oyuncak değil bu ona bunu hatırlatın ve yerinizde olsam vermezdim ama köpeği de düşünmek lazım çünkü sahibi ne kadar sorumsuz olursa olsun ona karşı bir sevgisi oluşmuştur mutlaka ve onunla daha mutlu olabilir. Ama köpeğe daha çok zaman ilgi ve sevgi vereceginize inanıyorsanız vermeyin çirkeflik yapın ve asi karnesi de her veterinerde en yeni baştan yapılabiliyor karnemi kaybettim diyip yeni bir karne bile alabilirsiniz

yanik_kedi

Sıkıntılı bir durum vermemek için elinizden geleni yapın gerekirse çirkefleşin şu an vazgeçen ilerde de vazgeçebilir oyuncak değil bu bi verecek bir alacak umarım köpek sizinle kalır iyi akşamlar

Senasakar

Eski sahibinin verdiği neden belli. Bu neden ortadan kalkınca neden alamasın ki geri? Çok acı bir durum. Bence vermelisiniz köpeğin ve önceki sahibi için en doğrusu bu. Çirkeflik yapılacak bir durum yok bir candan bahsediyoruz. Bide eski sahibinin açısından bakın lütfen.

Sözleşme gibi bir şey yaptıysanız sizden alamaz. Ve köpek kaç gündür sizde? Belki de sahibini özlüyordur. Yani köpek kimi tercih ederse onda kalsın

semamer

sözleşme yapmadık, köpek halinden memnun gibi görünüyor

Havanese_Siri

kimliği var mı

semamer

kimliği var mı

aşı karnesi var

Havanese_Siri

yazıyor mu adınız

semamer

yazıyor mu adınız

hayır. ama kolayca alınamaz mı veterinerden? ben öyle biliyorum.

Havanese_Siri

eski sahibinin iznini isteyecektir eğer onunki yazıyorsa boşsa sıkıntı olmaz

Havanese_Siri

aslında kendiniz yazabilirsiniz sonuçta karne sizde

Havanese_Siri

cinsi ne bu arada (merakımdan soruyorum)

semamer

cinsi ne bu arada (merakımdan soruyorum)

Cavalier

Havanese_Siri

ne güzel, çok severim :) yazın kendiniz gitsin