Köpeğim Sürekli Eşyaları Kemiriyor

melisayuksel

Merhaba, 5.5 aylık sokak köpeği (terrier kırması olduğunu düşünüyoruz) kızım var. Kendisi sürekli yastık, yorgan, halı vs kemiriyor. Evde sağlam hiç bir şey kalmadı. Hepsini kaldırıyoruz normalde ama en küçük bi dikkatsizliğimizde götürüyor. Dişleri için kemikte veriyoruz günde bir tane fakat ısırmaya ve kemirmeye devam ediyor. Aldığımız tüm oyuncakları parçaladı yedi. Oyuncak vermeye de korkuyorum. Önerebileceğiniz bir yöntem var mı? Ya da bildiğiniz sağlam, kaliteli kolay kolay parçalayıp yutamayacağı bir oyuncak?

1 CEVAP

zibityus

http://www.kralailesi.com/arsiv/ arama motoruna "objeye el koyma " yazarak ağzına aldığı şeyleri bu şekilde ondan aldığınızda her seferinde, bir süre sonra siz almak için ona yöneldiğiniz anda bırakır. yine arama motoruna "her şeyi kemiriyor" yazarsanız ilgili videolara ulaşırsınız. köpek stresten dolayı bunu yapıyor muhtemelen, güvenli bir yaşam alanı olmalı bir oda verebilirseniz iyi olur. o odada kemirebileceği hiçbir şey bırakmayın. ek olarak antrenmanlarını yeterli yapıyor musunuz? günde en az 6 km yürüyebiliyor musunuz ya da bu derece köpeği yorabiliyor musunuz çünkü köpeğin minimum ihtiyacı budur. oyuncakları ona verip oyna demeyin, beraber oynayın oynadıktan sonra kaldırın. 1 den fazla oyuncağı aynı anda vermeyin.