Kedilere Alerjisi Olan Ve Sibirya Kedisi Besleyen Var Mı?

Duman14

Merhaba malum kedi alerjim çıktı ve canım biriciğim dumanımı sahiplendiriyorum burda biri bana sibirya kedilerinden bahsetti alerjik insanlar besleyebiliyormuş besleyen var mı veya bir tanıdığı olan geleceğimde kedilerin bulunmasını istiyorum bünyem güçlendiğinde doktorumunda izniyle sibirya kedisi besleyebileceğimi düşünüyorum her zaman ikinci kedimi kurtarıcam diye düşünmüştüm ama bu halimle maalesef ner neyse bana nasıl beslediklerini alerjik reaksiyonları oldumu yazabilirler mi lütfen??

3 CEVAP

Havanese_Siri

beslemedim ama ilk birkaç gün veya bir hafta alerji semptomları ortaya çıkıyormuş fakat daha sonrasında bir daha yaşamıyormuşsunuz diye duydum bunun sebebi ise şuymuş alerjiyi yapan kedilerin salgıladığı bir maddeymiş ve sibirya kedileri bu proteini normal kedilere oranla yok denilecek kadar az salgılıyormuş eve ilk geldiğinde evdeki madde miktarı aniden arttığı için alerji semptomları gösterilebiliyormuş fakat bir süre sonra bitiyormuş ve bir daha yaşamıyormuşsunuz

Duman14

Havanese_siri sağol yorumun için doktora sordum ve bana söylediği şey "sen bunları araştıracağına derslerine çalış alerjinin farklı farklı türleri var hangisine alerjin olduğunu bilmeden kedi bakamazssın" aklında bana laf söylediğini zannediyor tabikide sinir oldum rencide etmemek için zor durdum bunun nasıl bir his olduğunu bilmeden aptal aptal konuşan insanlarla çevrili etrafım

Hayvanları sevmeyen biri olduğu belli... Keşke bir çaresi olsaydı (ki olduğunu da düşünüyorum belki başka bir doktor sizi anlar) :( İnternet i aradım ama bu sorunun yanıtını bulamadım.