Kedi Üriner Sağlığı

Sizce erkek kedilerin kisirlastirma işlemleri sonrasında üriner sistemin korunması için kısırlaştırılmış kedi mamaları yeterli mı ? Yoksa sorun yaşama ihtimali hala fazla mı ?

4 CEVAP

Kısırlaştırılmış mama kullanılır evet fakat problem olucağını zannetmiyorum eğerki olursa hills'in reçete mamaları ile düzelebilir açık olabilmişimdir inşallah :)

Kedim henüz daha 6 aylık civarlarında sağlığı ve yapısı iyi ancak kızgınlık belirtileri gösteriyor bir veteriner 1 yaşından önce bazı alışkanlıkları edinmeden yaptırın dese de bazıları 1 yaşını bekleyin diyor. Sizce kedimi kısırlaştırabilir miyim ? Dediğim gibi uygun mama kullanıcam ama sorun çıkar diye korkuyorum. Öyle bir durum var mı ?

Nayeli

Bir de su içmesini desteklemek için kedi su pınarı/şelalesi alabilirsiniz
Ne kadar çok su içerse o kadar önlem almış olursunuz . Bir de yaş mama verebilirsiniz

Kedim bol bol su içer o konuda sorun olucağını sanmıyorum :) sizce profine bu konuda iyi bir seçim mı ?